ŚWIAT

Wstrząsający film z egzekucji jeńca. Rosyjscy zbrodniarze strzelają do ukraińskiego żołnierza

Wojna na Ukrainie

W sieci znajduje się filmik z egzekucji ukraińskiego żołnierza.

Pojmany przez rosyjskich zbrodniarzy wojennych jeniec pali papierosa. Oprawcy mówią do niego: „zdychaj s***”. Potem mówi: „Chwała Ukrainie!”. Wtedy dostaje serią z karabinów maszynowych.

Orkowie chwalą się tym w sieci. Chorzy na umyśle Rosjanie gratulują sobie tego czynu, a na Ukrainie zamordowany z zimną krwią ukraiński żołnierz stał się bohaterem.

TYLKO DLA OSÓB +18! Drastyczny film! Nie wstawiliśmy tego tutaj bezpośrednio, z oczywistych powodów.

Prezydent Wołodymyr Zełenski w swoim wieczornym wystąpieniu powiedział o tym zdarzeniu:

„Pojawiło się dziś nagranie, na którym widać, jak okupanci brutalnie zamordowali żołnierza, który odważnie powiedział im w twarz: „Chwała Ukrainie!”.


Chcę, abyśmy wszyscy razem, w jedności, odpowiedzieli na jego słowa: „Chwała bohaterowi! Chwała bohaterom! Chwała Ukrainie!”

I znajdziemy zabójców.”

Rosjanie i ich reakcje

Wielu rosyjskich internautów cieszy się z tego zabójstwa „nieprzyjaciela”. Gratulują „swoim bohaterom”. Chcą, by robili to innym Ukraińcom. „Niech nie marnują na nich aż tylu kul.”

Armia putinowska od ponad roku torturuje nie tylko wojskowych, a także i cywilów.

W czerwcu 2022 roku jeden z Orków brutalnie okaleczył ukraińskiego jeńca, obcinając mu genitalia. Z tego barbarzyńskiego zachowania pojawił się filmik.

„Okupant zabija za to, że jesteśmy Ukraińcami, za jedno słowo o Ukrainie” – przemówienie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego

„Społeczeństwo musi zrozumieć sens naszych operacji obronnych, prawdziwy sens. Dziś w Stawce zapytałem bezpośrednio dowódcę „Khortycji” gen. Syrskiego i komendanta głównego Załużnego o to, jak widzą przyszłą operację obronną na kierunku Bachmut. Czy wycofać się, czy kontynuować obronę i umocnić miasto. Obaj generałowie odpowiedzieli: nie wycofywać się i wzmacniać. I to stanowisko zostało jednogłośnie poparte przez Stavkę. Nie było innych stanowisk.

Powiedziałem Gołowkomowi, żeby znalazł odpowiednie siły do ​​pomocy chłopcom w Bachmucie.

Nie ma części Ukrainy, o której można powiedzieć, że jest opuszczona. Nie ma takiego ukraińskiego okopu, w którym niezłomność i bohaterstwo naszych bojowników byłyby rzekomo nieocenione.

Okupant zabija za to, że jesteśmy Ukraińcami. Choćby jedno słowo o Ukrainie. Za nasze marzenie o Ukrainie. Za nasze życie – życie Ukraińców. A my niszczymy okupanta wszędzie – wszędzie tam, gdzie daje to wynik Ukrainie. Bachmut dawał i daje jeden z najwspanialszych wyników podczas tej wojny, podczas całej bitwy o Donbas.

I dziękuję każdemu żołnierzowi, który walczy w tym najtrudniejszym kierunku.

Bronimy i będziemy bronić każdej części Ukrainy. Nadejdzie czas – wyzwólmy każde miasto, każdą wioskę naszego państwa. I zmusimy okupanta do odpowiedzi za każdy strzał przeciwko Ukrainie, za każdą podłość wobec Ukraińców. Jeśli możemy legalnie, to legalnie. Broń oznacza broń.

Dzięki naszej jedności, dzięki naszej determinacji, dzięki temu, że cenimy całą Ukrainę i każdego Ukraińca, dokładnie znamy wynik tej wojny. Znamy to od pierwszych dni wojny.

Na Ukrainie zawsze będzie brzmiało: „Chwała Ukrainie!” A miliony zawsze odpowiedzą: „Chwała bohaterom!” Tak będzie zawsze.

Ukraina nie zapomni wyczynu każdego, którego życie na zawsze dało Ukrainie wolność.

Pojawiło się dziś nagranie, na którym widać, jak okupanci brutalnie zamordowali żołnierza, który odważnie powiedział im w twarz: „Chwała Ukrainie!”.

Chcę, abyśmy wszyscy razem, w jedności, odpowiedzieli na jego słowa: „Chwała bohaterowi! Chwała bohaterom! Chwała Ukrainie!”

I znajdziemy zabójców.

Dziękuję wszystkim, którzy teraz walczą za Ukrainę! Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają Ukrainie!

Wieczna pamięć i szacunek dla wszystkich, którzy oddali życie za wolność dla naszego narodu!”

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button