ŚWIAT

Więcej wyrzutni HOMAR-K dla Polski. Umowa z Koreą Płd. podpisana

Umowa wykonawcza na dostawy wyrzutni rakietowych HOMAR-K podpisana

Podczas pobytu delegacji rządowej kierowanej przez sekretarza stanu w MON Pawła Bejdę w Republice Korei została podpisana druga umowa wykonawcza.

Chodzi o dostawy 72 wieloprowadnicowych modułów wyrzutni rakietowych HOMAR-K (K 239 Chunmoo) i kilku tysięcy taktycznych kierowanych pocisków rakietowych o zasięgu od 80 do 290 km.

Zawarta umowa będzie miała duży wpływ na rozwój potencjału polskiego przemysłu obronnego. Pozyskane technologie pozwolą na ustanowienie zdolności do produkcji oraz prowadzenia napraw i modernizacji, a także produkcji części zamiennych do zakupionych wyrzutni.


Jednocześnie, w ramach pozyskanych technologii polski przemysł nabędzie zdolność do produkcji kontenerów transportowo-startowych umożliwiających zastosowanie w wyrzutniach amunicji rakietowej 122 mm produkowanej w zakładach MESKO S.A. wchodzących w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Podczas wizyty w Republice Korei sekretarz stanu w MON obserwował na poligonie Anheung strzelanie na dużą odległość z polskiej wyrzutni HOMAR-K zamontowanej na pojeździe Jelcz.

Delegacja miała ponadto okazję odwiedzenia zakładów KIA w m. Gwangju, gdzie m.in. brała udział w prezentacji lekkiego pojazdu taktycznego „Legwan” (KLTV – KIA Light Tactical Vehicle).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button