POLSKA

Rzecznik Praw Dziecka ws. tragedii w Szczecinie i Zamościu. „Nienawiść jest złem, które sprowadza jedynie mrok”

Polska

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak wydał oficjalne oświadczenie ws. tragedii w Zamościu i Szczecinie.

Zabójstwo w Zamościu

We wtorek, 28.02.2023 roku, po południu w centrum Zamościa (woj. lubelskie) sprawcy zaatakowali i brutalnie pobili 16-letniego mieszkańca gminy Zamość. Życia chłopca, pomimo podjętej na miejscu akcji reanimacyjnej, nie udało się uratować.

16-latka, 17-latek oraz dwóch 16-latków usłyszało zarzuty w sprawie tego zabójstwa.

ZOBACZ TAKŻE: Zamość. Pobili 16-latka. Zmarł. Sprawcy usłyszeli zarzuty

Nie żyje syn posłanki Magdaleny Filiks

WIĘCEJ: Nie żyje syn posłanki Magdaleny Filiks. Tusk: Rozliczymy PiS z każdego łajdactwa. Szczerba: PiSowska szczujnia znowu doprowadziła do tragedii

Dzisiaj powinniśmy uszanować pamięć zmarłego dziecka i ból jego bliskich. Postępowanie w sprawie tej tragedii prowadzi prokuratura.

Konsekwentnie nie komentuję ani nie informuję o moich działaniach w sprawach indywidualnych, w szczególności karnych, w których występują dzieci. Ochrona dobra dziecka jest bowiem moim najwyższym priorytetem i żadne medialne ani polityczne naciski czy oczekiwania nie zmienią tego stanowiska.

Apeluję o opamiętanie, bo nienawiść jest złem, które sprowadza jedynie nieszczęście i mrok. Każde skrzywdzone dziecko jest naszą porażką, każdego z nas, naszego społeczeństwa, naszej cywilizacji. Musi być przestrogą i nauką, a nie narzędziem do rozsiewania tej nienawiści

– Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button