ŚWIAT

Kanada. Spotkanie Andrzeja Dudy i jego małżonki z Polonią w Edmonton

"Polska pamięta też o Was"

– Chcę, żebyście mieli poczucie, że nie tylko Wy pamiętacie o ojczyźnie, ale chcę, żebyście wiedzieli, że Polska pamięta też o Was.

Chcę, żebyście wiedzieli, że się liczycie. I chcę, żebyście Państwo wiedzieli, że jesteśmy Państwu też ogromnie wdzięczni – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Prezydent z małżonką Agatą Kornhauser–Dudą spotkali się w Edmonton z Polonią z Prowincji Alberta.

Prezydent wspomniał o ustanowieniu w Kanadzie maja Miesiącem Dziedzictwa Polskiego, a 3 maja Dniem Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej.

Edmonton. Spotkanie prezydenta RP i małżonki z Polonią (fot. KPRP)

– To pokazuje, jakie jest znaczenie Polski i mieszkających tutaj Polaków dla Kanady. I jakie są ich wpływy także w sferach politycznych, tam, gdzie podejmuje się najważniejsze decyzje dla demokratycznego kraju – mówił. – Dziękuję za to z całego serca, że Państwo taką misję tutaj wykonujecie – dodał.

Podczas spotkania, które odbyło się w Domu Polskim Andrzej Duda wręczył organizacjom polonijnym flagi RP.

Andrzej Duda podkreślał, że ponad milionowa Polonia w Kanadzie stanowi dziś ważną część społeczeństwa kanadyjskiego. Zwrócił uwagę, że wiele osiągnięć na arenie międzynarodowej nie byłoby możliwych, gdyby nie Polacy mieszkający poza granicami i ich wsparcie.

– Dziękuję za wsparcie, które Polska od Państwa otrzymywała w tych trudnych czasach i potem, kiedy staraliśmy się o to, by stać się częścią wielkich wspólnot międzynarodowych, takich jak Sojusz Północnoatlantycki – przypomniał.

W Kanadzie mieszka około milionowa Polonia. Największymi polonijnymi skupiskami są Edmonton, Vancouver i Calgary.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button