ŚWIAT

„Izrael państwem terrorystycznym”. Dokonuje ludobójstwa i rzezi niewinnych osób. „Gaza stała się cmentarzyskiem dzieci”

Wojna - Izrael vs "Strefa Gazy"

Trwa ludobójstwo dokonywane przez Izrael na Palestyńczykach.

Żydzi zbombardowali obóz dla uchodźców palestyńskich Jabalia (4,5 km od Gazy). Są ofiary śmiertelne i ranne wśród ludności cywilnej, w tym dzieci i kobiet.

„Było to celowe i świadome działanie. Został zabity ważny przedstawiciel Hamasu. To tragizm wojny” – stwierdził bezdusznie rzecznik izraelskich sił.

2,3 mln ludzi zostało uwięzionych w bombardowanym getcie. Izrael dokonuje rzezi Gazy.

„Gaza stała się cmentarzyskiem dzieci” – powiedział rzecznik UNICEF James Elder.


Według ONZ na rzecz dzieci UNICEF w wojnie w Gazie zginęło dotychczas 3450 dzieci.

– Bez dostaw paliwa, lekarstw, wody i żywności obecne liczby mogą wkrótce stanowić „tylko wierzchołek góry lodowej” – stwierdził Elder.

Przedstawiciele ONZ wezwali do natychmiastowego zawieszenia broni.

Trzy palestyńskie grupy praw człowieka wezwały Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) do wydania międzynarodowych nakazów aresztowania członków izraelskiego rządu i wojska.


Chodzi o osoby odpowiedzialne za międzynarodowe zbrodnie przeciwko dzieciom.

„Więcej dzieci palestyńskich zginęło w Gazie w ciągu trzech tygodni niż dzieci w strefach konfliktów na całym świecie w ciągu całego roku” – napisały organizacje. 40 procent zmarłych w Gazie to dzieci, a 1000 kolejnych dzieci jest zaginionych.

Terroryści z Hamasu, którzy znajdują się w Strefie Gazy zaatakowali Izrael 7 października.

Jest tam wciąż 28 Polaków, w tym 18 dzieci. Czy polski rząd spisał ich na straty? Jak widać jednak nie wszystkich polskich obywateli ewakuowano. Propaganda przed wyborami musiała być!


Boliwia zrywa stosunki dyplomatyczne z Izraelem z powodu izraelskich zbrodni przeciwko ludzkości.

Prezydent Turcji Erdogan:

„Przy bezwarunkowym wsparciu Europy i Ameryki (USA to nie „Ameryka”, bo to są kontynenty – red.) rząd izraelski od 25 dni na oczach całego świata popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości. Do ambulansów nie strzela się. Do cywilów nie strzela się. Szpitali nie dotyka się. Izrael dokonał tego wszystkiego.”

Izrael to sztuczny twór, który po 1945 roku przejął Palestynę. 14 maja 1948 roku David Ben Gurion proklamował powstanie państwa Izrael. Proponujemy przeczytać historię tego rejonu zanim cokolwiek zaczniemy o nich wypowiadać się. Jesteśmy przeciwko terrorystom, ale nie za zabijaniem niewinnych osób!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

3 komentarzy

  1. Ta tragedia była do przewidzenia, w momencie jak Hamas zaatakował Izrael wiadomo było że zemsta będzie krwawa. Po otrząsnięciu się z zaskoczenia żydzi przystąpili do eleminacji jak największej liczby palestyńczyków. Mściwość to główna negatywna cecha tej nacji. Przez wieki byli przepędzani w wielu krajach, aż wreszcie otrzymali w prezencie swój kawałek ziemi kosztem palestyńczyków. Zbrojenie zagarnęli wiele ziem, a wszystko pod czujnym okiem wuja Sama i żydowskiej diaspory w USA. Być może opanują się w tej krwawej zemście pod presją światowej opini. Oby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button