EKSTRAKLASAPIŁKA NOŻNA

Śląsk Wrocław. Piłkarki i piłkarze Akademii Śląska odwiedzili groby zasłużonych dla klubu

Wszystkich Świętych

Młode piłkarki i piłkarze z Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzili wrocławskie cmentarze.

Przez zapalenie symbolicznych, zielono-biało-czerwonych zniczy uhonorowali pamięć o zasłużonych osobach związanych ze Śląskiem. Takie działanie powoli staje się tradycją wśród reprezentantów tej Akademii.

Przedstawiciele Śląska pojawili się na Cmentarzach Grabiszyńskim, Osobowickim i Kiełczowskim, a także na Pawłowicach. Oprócz zapalenia zniczy – tam, gdzie było to konieczne – odpowiednio uprzątnęli nagrobki.

Piłkarki i piłkarze Akademii Śląska odwiedzili groby (fot. Paweł Prochowski/slaskwroclaw.pl)

– Tego typu akcje są dla nas niezwykle istotne. Pragniemy pielęgnować pamięć o zasłużonych osobach dla społeczności WKS-u, a młodzi sportowcy oprócz zapalenia symbolicznego znicza i zadbania o nagrobki, mieli okazję dowiedzieć o nich czegoś więcej. Jesteśmy przekonani, że takie dni na zawsze pozostaną w ich pamięci – mówi wicedyrektor Akademii Śląska, Patryk Kajderowicz.

W tym roku w akcję zaangażowani były zawodniczki z zespołu U16 – Teresa Szadzińska, Julia Chimko, Natalia Wyrwas i Anna Kruk wraz z trenerem Michałem Czykietą, a także trójka piłkarzy z drużyny U10 – Tymon Gajewski, Michał Cieślak i Piotr Kliś ze swoim szkoleniowcem, Mateuszem Chowańskim.

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w takiej akcji. To bardzo ważne, by przypominać młodym sportowcom, że liczy się nie tylko „tu i teraz”, ale pamięć o historii oraz o zasłużonych postaciach dla klubu jest równie ważna – podsumowuje trener kobiecej drużyny U16, Michał Czykieta.

Piłkarki i piłkarze Akademii Śląska odwiedzili groby (fot. Paweł Prochowski/slaskwroclaw.pl)

Delegacje WKS-u odwiedziły miejsca spoczynku m.in. kapitana mistrzowskiego zespołu z 1977 roku – Zygmunta Garłowskiego, trenera Władysława Giergiela – autora pierwszego, historycznego awansu do ekstraklasy, dziennikarza i wielkiego sympatyka Śląska, Andrzeja Lewandowskiego, legendę koszykarskiego zespołu, Adama Wójcika czy zasłużonych kibiców – Marka „Pluto” Duszczyńskiego, Rolanda „Rolika” Leszczyńskiego oraz Bartłomieja Skrzyńskiego.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button