FESTIWALEKONCERTY

Napalm Death. Grindcore zabrzmi na Pol’and’Rock Festival 2023

„Campaign For Musical Destruction"

Grindcore w czystej postaci zabrzmi podczas Pol’and’Rock Festival 2023.

W tym roku na lotnisku Czaplinek-Broczyno odbędzie się spotkanie z ekstremalną mieszanką muzyki w wykonaniu brytyjskiej grupy metalowej. To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy gotowi są na moc „Campaign For Musical Destruction”.

Historia Napalm Death jest tak intensywna, jak ich muzyka. Zespół został założony w Meriden, w Anglii, w 1981 r. przez dwóch nastolatków zafascynowanych klimatem anarcho-punka. Do 1982 r. skład grupy powiększył się do 4 osób, by następnie kilkakrotnie się zmienić i przekształcić. I choć żaden z członków pierwszego składu nie gra już w zespole, brzmienie Napalm Death pozostaje do tej pory wierne początkom. Artyści konsekwentnie trzymają się ram wytyczonych przez wokalistę Marka „Barneya“ Greenwaya, basistę Shane’a Emburiego, gitarzystę Mitcha Harrisa i perkusistę Danny’ego Herrerę.

Napalm Death są powszechnie uważani za prekursorów gatunku grindcore przez wkomponowanie w swoich utworach elementów crust punka i death metalu. Znani są z głośnego brzmienia, mocno zniekształconych dźwięków z przestrojonych gitar, przeszywających basów, szybkiego tempa, blastów, wokalu składającego się z niezrozumiałych growli lub wysokich wrzasków. Charakterystyczne dla ich twórczości są także niezwykle krótkie piosenki i teksty zahaczające o tematy polityczno-społeczne.

Ponad cztery dekady i szesnaście albumów od daty powstania, Napalm Death wyruszył w 2022 r. w kolejny muzyczny tour po Stanach z „the Campaign For Musical Destruction”. W 2023 r. ruszają na podbój scen muzycznych w Europie! To jeden z głównych punktów programu, którego nie można przegapić podczas 29. Pol’and’Rock Festival.

29. Pol’and’Rock Festival

29. Pol’and’Rock Festival odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia 2023 r., już po raz drugi na płycie byłego lotniska Czaplinek-Broczyno w województwie zachodniopomorskim. Poza Napalm Death na festiwalu zagrają też Spin Doctors, Biohazard i Carpenter Brut.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button