FESTIWALEKONCERTY

Legendarny zespół Guano Apes wraca na Pol’and’Rock Festival 2024

30. Pol'and'Rock Festival

Legendarne brzmienie, niezapomniane przeboje i niesamowita energia – to wszystko znowu zawita na Pol’and’Rock Festival!

Guano Apes powraca na Dużą Scenę po 15 latach od ich niezapomnianego występu w 2009 roku.

Guano Apes to nie tylko zespół, to legenda sceny rockowej. Powstały w 1994 roku w Göttingen, kwartet składający się z wokalistki Sandry Nasic, gitarzysty Henninga Rümenappa, basisty Stefana Ude oraz perkusisty Dennisa Poschwatty, szybko zdobył serca fanów swoim oryginalnym brzmieniem łączącym metal, pop i rap. Ich debiutancki singiel „Open Your Eyes” stał się hitem Top Ten w Niemczech i utrzymał się na liście Top 100 przez imponujące 30 tygodni.

Guano Apes (fot. materiały prasowe zespołu)

Ale to tylko początek ich niezwykłej kariery. Sukces singlowych hitów „Open Your Eyes” i „Lords of the Boards” uczynił legendarny album „Proud Like A God” jednym z najważniejszych debiutów wszech czasów, utrzymując się na listach przez ponad rok i zdobywając szereg nagród, w tym nagrodę IFPI przyznawaną przez Światową Federację Przemysłu Fonograficznego. Trzy albumy numer jeden i kilka międzynarodowych tras koncertowych tylko umocniły ich pozycję jako jednego z najbardziej wpływowych zespołów sceny rockowej.

Po krótkiej przerwie w latach dziewięćdziesiątych zespół powrócił z jeszcze większą mocą i energią. Ich ostatnia europejska trasa koncertowa w 2017 roku, z okazji 20. rocznicy debiutu, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem fanów, a teraz zespół powraca na scenę jeszcze bardziej głodny koncertowej energii i gotowy, by razem z Najpiękniejszą Publicznością Świata stworzyć najpiękniejsze wspomnienia. Po ponad dwuletniej przerwie związanej z pandemią COVID-19, Guano Apes zagrają na Dużej Scenie, by po raz kolejny podbić serca fanów, tym razem podczas jubileuszowej 30. edycji Pol’and’Rock Festival!

Zespół Guano Apes wystąpił podczas 15. Przystanku Woodstock 2009

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki.

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival. Ogłoszonymi do tej pory zespołami są Clawfinger, Sick Of It All, CelKilt – francuska grupa od hardcorowych brzmień, Motionless in White – amerykańskie legendy metalcore’u, Electric Callboy – muzyczni rewolucjoniści z Niemiec, Myrath – bliskowschodni heavy metal, Kasia Kowalska, która powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata ze swoim debiutanckim albumem Gemini, The Warning – wybuchowe żeńskie trio z Meksyku oraz Less Than Jake – jedni z pionierów gatunku ska-punk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button