FESTIWALEKONCERTY

Orange Warsaw Festival 2024. The Prodigy i Yeat zamykają line-up

Festiwale w Polsce

Yeat – jedna z najgłośniejszych nazw hip-hopu ostatnich lat na świecie oraz The Prodigy – absolutna globalna legenda elektroniki, headlinerami pierwszego dnia tegorocznej edycji.

Artyści zamykają line-up Orange Warsaw Festival 2024, w którym znaleźli się m.in. Nicki Minaj, Troye Sivan, Jungle, Jessie Ware, Skepta, Yungblud, Omar Apollo czy Kenya Grace. Do zobaczenia w dniach 7-8 czerwca na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie.

YEAT

Od kilku lat Yeat pozostaje jednym z największych objawień hip-hopu na świecie. Cięte teksty w połączeniu ze spokojnymi melodiami i tajemniczą osobowością stworzyły enigmatycznego artystę, który dziś może poszczycić się ponad 20 milionami słuchaczy w samym Spotify. Po serii EP-ek i mixtape’ów, w 2021 roku ukazał się przełomowy kawałek „Gët Busy”, który zrobił tak duże zamieszanie, że przyciągnął uwagę kluczowych rapowych graczy jak Drake, Lil Uzi Vert, Gunna i wielu innych. Od tego momentu popularność Yeata wręcz wystrzeliła, tworząc wokół rapera niemal kultową aurę. Po debiucie „Up 2 Me” (2021) otrzymaliśmy „2 Alive” (2022) – jego pierwszy album w Top 10 sprzedaży w USA. Ubiegłoroczna płyta „AftërLyfe” tylko podniosła poprzeczkę, plasując się na 4 miejscu. Natomiast tegoroczny „2093” wylądował już na 2 miejscu, wynosząc fame Yeata na zupełnie nowy poziom. Yeat wystąpi na Main Stage już 7 czerwca.

THE PRODIGY

Ponad 3 dekady działalności, 7 albumów studyjnych i 25 milionów sprzedanych płyt scementowały ikoniczny status The Prodigy w absolutnej czołówce najważniejszych nazw muzyki elektronicznej wszech czasów. Od debiutanckiego „Experience” (1992), przez przełomowe „Music for the Jilted Generation” (1994), kultowe „The Fat of the Land” (1997), świetne „Always Outnumbered, Never Outgunned” (2004) i „Invaders Must Die” (2009), aż po wydawnictwa ostatniej dekady – „The Day Is My Enemy” (2015) i „No Tourists” (2018), angielska formacja przecierała szlaki dla rave’u, breakbeatu, electro-punku, electro-rocka czy po prostu bardzo szeroko rozumianej muzyki tanecznej. Przygotujcie się na nieokiełznaną, wręcz punkową energię oraz podróż przez jedną najważniejszych muzycznych historii, w której nie zabraknie upamiętnienia zmarłego w 2019 roku Keitha Flinta – wieloletniego członka zespołu. The Prodigy na Orange Warsaw Festival już 7 czerwca.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button