KONCERTY

To Kraków tworzy metamorfozy. Stare przeboje w nowych wykonaniach

Koncerty w Polsce

10 lat temu powstała w Krakowie T. Arena, największa w Polsce hala widowiskowo sportowa.

Powstał obiekt, który wreszcie mógł pomieścić i wielkie koncerty czołowych gwiazd z całego świata, czy prestiżowe imprezy sportowe światowej rangi. Na świętowanie 10. rocznicy wybrano dość ciekawy sposób, powstał pomysł stworzenia wielkiego koncertu z bardzo krakowskimi piosenkami.

Wybrano utwory wielkich postaci związanych z grodem Kraka: Kory, Zbigniewa Wodeckiego, Marka Grechuty i Andrzeja Zauchy i przearanżowano je w nowym stylu. Tego karkołomnego zadania podjął się Miuosh, znany raper i producent, który na swoim koncie ma już wiele ciekawych i nieszablonowych projektów.

Zarówno płyta obiektu jak i trybuny wypełniły się słuchaczami. Zaś na scenie nowe aranże zaprezentowali znani, lubiani i będący na topie wokaliści. Kuba Badach, Bela Komoszyńska, Grubson, Igo, Julia Pietrucha, Kacperczyk, Mery Spolsky, Renata Przemyk, Natalia Szroeder,Wiktor Waligóra i Krzysztof Zalewski dali popis swoich umiejętności.

Towarzyszyła im Orkiestra Akademii Beethovenowskiej w 50-osobowym składzie pod batutą Jana Stokłosy. Całości tego monumentalnego widowiska towarzyszyły niesamowite wizualizacje obrazów krakowskiego artysty Dobiesława Gały, zrenderowane i wprawione w ruch przez Jakuba Hadera.
(Artur Rakowski)

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button