FESTIWALEKONCERTY

Legendarny Clawfinger w line-upie Pol’and’Rock Festival 2024

30. Pol'and'Rock Festival

W świecie muzycznym istnieją zespoły, które nie tylko kształtują brzmienie swojej epoki, ale także stają się nieśmiertelną inspiracją dla kolejnych pokoleń.

Jednym z takich pionierów jest legenda metalu, rapu i muzyki elektronicznej – Clawfinger. Podczas 30. Pol’and’Rock Festival Szwedzi ponownie zagoszczą na Dużej Scenie.

Od debiutanckiego albumu „Deaf Dumb Blind”, który podbił serca fanów na całym świecie, Clawfinger pozostaje ikoną w świecie muzyki metalowej. Ich przeboje, takie jak „The Truth” czy „Warfair”, nadal są punktem odniesienia dla wielu artystów, a ich teksty społecznie świadome wciąż mają ogromne znaczenie. Mieszanka agresji, rytmu i przemyślanych słów sprawia, że Clawfinger to nie tylko zespół, ale również głos pokolenia, który wciąż przemawia do naszych serc i umysłów.

Zespół Clawfinger wystąpił podczas 14. Przystanku Woodstock 2008. Po wygranej w plebiscycie Złotego Bączka Szwedzi wrócili na Dużą Scenę 15. Przystanku Woodstock 2009.

Po 28 latach od premiery „Deaf Dumb Blind” Clawfinger nadal nie traci energii! Ich ostatni singiel „Enviromental Patients” z 2022 roku był jak powiew świeżości, przypominający fanom, dlaczego zakochali się w brzmieniu szwedzkiego kwintetu. Teraz gdy muzycy szykują się do kolejnych festiwalowych występów, jest to doskonała okazja, by ponownie doświadczyć mocy i pasji rap metalu.

30. Pol’and’Rock Festival

Znany wcześniej jako Przystanek Woodstock, Pol’and’Rock Festival to przede wszystkim wielka muzyczna przygoda, podczas której ożywają ideały oryginalnego Woodstocku’69. Odbywający się w Polsce od 1995 roku festiwal już po raz 30. wyśle w eter dźwięki Pokoju, Miłości i Muzyki!

W dniach 1-3 sierpnia 2024 roku ponownie na dawnym lotnisku Czaplinek-Broczyno Najpiękniejsza Publiczność Świata spotka się, by pielęgnować wartości wolności, braterstwa i rock’n’rolla (ale nie tylko!), podczas jubileuszowej edycji Pol’and’Rock Festival!

Ogłoszonymi do tej pory zespołami są CelKilt – francuska grupa od hardcorowych brzmień, Motionless in White – amerykańskie legendy metalcore’u, Electric Callboy – muzyczni rewolucjoniści z Niemiec, Myrath – bliskowschodni heavy metal, Kasia Kowalska, która powraca na Najpiękniejszy Festiwal Świata ze swoim debiutanckim albumem Gemini, The Warning – wybuchowe żeńskie trio z Meksyku oraz Less Than Jake – jedni z pionierów gatunku ska-punk.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button