KONCERTY

Koncert „Roztańczony Śląski”. Alphaville, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Weekend, Bayer Full w Chorzowie

Koncert „Roztańczony Śląski”

Już w czwartek, 2 maja, Stadion Śląski zamieni się w najbardziej roztańczone miejsce w Polsce.

Na scenie pojawi się 20 wykonawców, a w ich gronie: zespół Alphaville, Ricchi e Poveri, Fun Factory, Kate Ryan, Danzel, Piękni i Młodzi, Boys, Bayer Full i inni. Wstęp na koncert będzie bezpłatny!

Stadion Śląski – sportowe i rozrywkowe serce województwa śląskiego, uznany w 2018 roku za najlepszy obiekt sportowy w kraju, a dla wielu kibiców symbol ważnych zwycięstw reprezentacji Polski w piłce nożnej, jest też miejscem największych koncertów muzycznych w Polsce! Po rewelacyjnej „Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018” ponownie przywita u siebie wyjątkowe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki. Już 2 maja, kilkadziesiąt tysięcy osób zgromadzonych na płycie stadionu oraz miliony widzów przed telewizorami, będą bawić się w rytm hitów dance, disco polo oraz pop.
Na scenie Stadionu Śląskiego usłyszymy zagranicznych wykonawców, którzy od dekad cieszą się ogromną popularnością w Polsce.

Wśród nich m.in. zespół Alphaville i gwiazdy włoskiej muzyki pop Ricchi e Poveri. Pojawią się także: Fun Factory, portugalski DJ Drenchill oraz Kate Ryan, Danzel i Shaun Baker.

Oczywiście będą również polskie gwiazdy, których przeboje od lat rozkręcają wszystkie imprezy w kraju, od wesel po juwenalia. Wystąpią m.in. Radek Liszewski z zespołem Weekend, który 18 lat temu zadebiutował na antenie Polsatu w programie Disco Polo Live, Marcin Miller i Boys, koncertujący w myśl swojej zasady: „Gramy dla ludzi” oraz ambasador disco polo w Chinach, czyli Sławomir Świerzyński z zespołem Bayer Full, a także cudowni Piękni i Młodzi. Na scenie „Roztańczonego Śląskiego” zobaczymy również, jak zawsze wspaniałe zespoły MIG, Masters i Łobuzy, Ślązaków Long & Junior, najmłodszych, których od razu pokochali widzowie: Defis i Miły Pan oraz Quest, Shantel.

Transmisja koncertu od godziny 20:00 na antenach Telewizji Polsat, Disco Polo Music i Polo TV. Koncert „Roztańczony Śląski” poprowadzą Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży oraz Jerzy Mielewski.

Koncert „Roztańczony Śląski” (fot. org.)

Dodatkowa komunikacja publiczna

Zarząd Transportu Metropolitalnego organizuje od ok. godziny 17:00 do ok. godziny 19:00 dnia 02.05.2019 r. (czwartek) oraz od ok. godziny 23:00 dnia 02.05.2019 r. do ok. godziny 2:00 dnia 03.05.2019 r. zwiększoną ofertę komunikacji publicznej.

Komunikacja tramwajowa:

– Linie nr 11, 19 – zwiększenia pojemności taboru oraz uruchomienia dodatkowych kursów przed imprezą, oraz po zakończeniu imprezy.
– Linia nr 0 – uruchomienie kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu, tj.: „Katowice Dworzec PKP” – „Katowice Rondo” – „Katowice Sokolska” – „Katowice Stęślickiego” – „Katowice Dąb Huta Baildon”, „Katowice Dąb Silesia City Center”, „Katowice Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko”, „Park Śląski Ogród Zoologiczny” oraz „Park Śląski Wejście Główne”, czyli przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic, oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku Legendia).

Komunikacja autobusowa:

– Linie nr: 820, 830, 840 od godziny 17:00 obsługiwać będą dodatkowy przystanek Chorzów AKS wraz z uruchomieniem dodatkowych kursów.
– Dla linii autobusowych nr: 138 i 674 uruchomione zostaną dodatkowe kursy po zakończonej imprezie, zapewniając odwóz do katowickich dzielnic oraz osiedli: Osiedle Witosa, Ligota, Brynów, Piotrowice, Ochojec, Osiedle Paderewskiego, Giszowiec – odjazdy z przystanku „Osiedle Tysiąclecia Ułańska“ (odległość od bram stadionu ok. 350m).

ZMIANA ORGANIZACJI RUCHU

W związku z organizacją imprezy na Stadionie Śląskim w dniu 02.05.2019 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:

– od godziny 15.00 wprowadzony zostanie zakaz wjazdu i wyjazdu z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej. Wjazd będzie możliwy wyłącznie dla pojazdów pogotowia ratunkowego, policji i straży pożarnej. Autobusy i tramwaje będą kursować bez zmian;
– wzdłuż ul. Chorzowskiej, na odcinku od ul. Złotej do granicy z Chorzowem, zostaną wprowadzone dodatkowe zakazy zatrzymywania i postoju. Analogiczne oznakowanie zostanie wprowadzone na ul. Brackiej od Drogowej Trasy Średnicowej do ul. Chorzowskiej. Dodatkowo do znaków zostanie dołączona tabliczka T-24, tj. odholowanie pojazdu przed służby miejskie w przypadku naruszenia zakazu;
– wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Parkowej, na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki.

Dla mieszkańców os. Tysiąclecia przygotowano plakaty z mapką opisującą planowane zmiany w organizacji ruchu, które pojawią się na wejściach do klatek schodowych.

MIEJSCA PARKINGOWE NA ROZTAŃCZONY ŚLĄSKI

W dniu 2 maja 2019 roku na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbędzie się „Roztańczony Śląski”. Park Śląski udostępnił miejsca parkingowe, które zlokalizowane będą w 3 strefach parkingowych oraz miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych na parkingu P1. Bilet parkingowy można zakupić w przedsprzedaży internetowej na stronie www.ticketmaster.pl do dnia 2 maja 2019 roku do godziny 11:00 w następujących cenach:
Strefa Parkingowa P8 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 30,00 zł
Strefa Parkingowa P10 – 20,00 zł

Po zakupie biletu parkingowego, bilet należy wydrukować i kierować się do Strefy Parkingowej poprzez współrzędne GPS podane na bilecie.
W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca parkingowe zostaną wykupione w przedsprzedaży internetowej będzie możliwość zakupienia biletu parkingowego na miejscu w dniu imprezy
w momencie wjazdu na teren Parku Śląskiego, jednak w sprzedaży bezpośredniej cena biletu parkingowego wynosić będzie:
Strefa Parkingowa P8 – 40,00 zł
Strefa Parkingowa P9 – 40,00 zł
Strefa Parkingowa P10 – 30,00 zł

Możliwość wjazdu na parkingi w godzinach 12:00 – 24:00. Ilość miejsc parkingowych na terenie Parku Śląskiego w dniu imprezy jest ograniczona i wynosi ok. 1300 miejsc, dlatego w przypadku braku miejsc parkingowych wjazdy do Parku Śląskiego zostaną zamknięte. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zachęcamy do przyjazdu komunikacją miejską.
(UMK, Park Śląski)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button