KONCERTY

Katie Melua na trzech koncertach w Polsce

Katie Melua w Polsce

Katie Melua to jedna z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych wokalistek na świecie.

Obdarzona charakterystycznym, ciepłym głosem śpiewa urzekające, nastrojowe piosenki.

Pochodząca z Gruzji wokalistka jako dziecko przeprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

Mając 15 lat wygrała konkurs wokalny zorganizowany przez jedną z angielskich stacji telewizyjnych, gdzie wypatrzył ją producent Matt Batt. W 2003 r. ukazał się jej debiutancki album „Call Off the Search”, który dotarł na pierwsze miejsce brytyjskiej listy przebojów. Dwa lata później do sklepów trafił drugi krążek artystki pt. „Piece by Piece”, który okazał się wielkim przebojem dzięki popularności singli „Spider’s Web” i „Nine Million Bicycles”.

Od rozpoczęcia kariery w 2003 roku nieustannie koncertuje na całym świecie, urzekając publiczność swoim ciepłym głosem i czarującą osobowością. Jest autorką takich hitów, jak „Nine Million Bicycles”, „The Closest Thing to Crazy” i jedną z najbardziej popularnych brytyjskich wokalistek – sprzedała ponad 11 mln albumów, otrzymała za nie ponad 50 platynowych płyt w wielu krajach.

Wydała dotychczas 7 albumów studyjnych (w tym cztery mają status wielokrotnie platynowych), które znalazły się na szczytach list przebojów: Call Off The Search, Piece By Piece, Pictures, The House, Secret Symphony, Ketevan oraz samodzielnie wyprodukowany In Winter.

Katie Melua sprawnie łączy w swoich piosenkach wpływy muzyki pop, folku, bluesa i jazzowego wokalu. Jej brzmienie porównuje się do stylistyki utworów Nory Jones czy Diany Krall.

Na koniec 2019 roku zaplanowane jest wydanie koncertowego albumu z udziałem Gori Women’s Choir (Gruzińskiego Chóru Żeńskiego) – Live in Concert.

Na koncertach w Polsce w 2020 roku publiczność będzie mogła usłyszeć wszystkie znane przeboje artystki, a także utwory z nowego studyjnego albumu nad którym obecnie pracuje.

Nadchodzące koncerty

09.10.2020, 19:00 – 21:00, Wrocław, Hala Stulecia,Katie Melua
08.10.2020, 19:00 – 21:00, Warszawa, Torwar,Katie Melua
07.10.2020, 19:00 – 21:00, Gdynia, Gdynia Arena,Katie Melua

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Back to top button