FESTIWALEKONCERTY

Jazz Jamboree. Wybitni muzycy zagrają w stolicy

Warszawa gra

Kenny Garrett Quintet, Rymden i Błoto – to tylko niektórzy z artystów, którzy w tym roku wystąpią podczas Jazz Jamboree. Jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Europie odbędzie się między 27 a 29 października.

Podobnie, jak w latach ubiegłych w Warszawie zaprezentują się wybitni muzycy jazzowi z Polski i ze świata. Już 27 października wystąpi Siema Ziemia, czyli czterech instrumentalistów: Andrzej Konieczny, Fryderyk Szulgit, Kacper Krupa oraz Paweł Stachowiak. Ich koncert będzie częścią kilkugodzinnego maratonu pod hasłem Hip Jazz, podczas którego pokażą się młodzi muzycy. Tego samego dnia na scenie pojawią się także EABS oraz Błoto z gościem specjalnym Anthonym Millsem.

Rymden (fot. Per Kristiansen)

Z kolei 28 października wystąpi niesamowity duet: Julian Lage i Jorge Roeder. Koncerty w duetach to jedna z ulubionych form muzycznych Julian’a Lage’a, który od lat zaliczany jest do ścisłej czołówki najlepszych gitarzystów jazzowych na świecie. W klubie Stodoła tego dnia wystąpi też Joey Calderazzo ze swoim trio i gościem specjalnym, wybitnym saksofonistą altowym Miguelem Zenonem. Calderazzo korzysta z całego bogactwa jazzowej historii by komponować, kreować współczesne brzmienie.

W niedzielę przed warszawską publicznością wystąpi Joshua Redman Quartet z Gabrielle Cayassą – amerykańską wokalistką i kompozytorką włoskiego pochodzenia, która przyciąga uwagę swoim charakterystycznym głosem i intymną ekspresją.

Inną gwiazdą wieczoru na zakończenie festiwalu będzie Kenny Garrett – mistrz saksofonu i jeden z najważniejszych żyjących muzyków na scenie jazzowej. Podczas festiwalowego koncertu Garrett na pewno sięgnie po najnowszy album „Sounds from the Ancestors” na którym fascynująco posplatane są ze sobą jazz, funk, brzmienia latynoskie.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button