POLSKA

Szczerba: ABW rozpisała przetarg na niszczarki. Dostaję sygnały o wywożonych w nocy setkach worków

Polska PiS

Poseł Michał Szczerba dostał „sygnały o wywożonych setkach worków w nocy”.

Pięć dni przed wyborami Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zorganizowała przetarg na zakup m.in. 55 niszczarek. Koszt tego zamówienia to prawie 400 tysięcy złotych.

Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Stanisław Żaryn (zastępca ministra koordynatora służb specjalnych) zaprzeczają, by dokumenty były niszczone.

„Kaczyński, co wy tam palicie? Przecież kopie są już u nas” – napisał Donald Tusk.

W polskich służbach wywiadowczych trwa kwerenda dokumentów. W Służbach Wywiadu i Kontrwywiadu Wojskowego utworzono komisje, które decydują o ich niszczeniu lub archiwizacji.

Kwerendy prowadzone są w styczniu lub lutym, a nie po wyborach w październiku!

O tym procederze donosili wcześniej posłowie Marek Biernacki i Krzysztof Gawkowski.

W piątek zaś posłowie Michał Szczerba i Dariusz Joński poinformowali o przetargu na niszczarki. Posłowie Koalicji Obywatelskiej twierdzą, że trwa już niszczenie dokumentów w instytucjach kontrolowanych przez PiS. Niszczenie dokumentów jest faktem!

„Na pięć dni przed wyborami ABW rozpisała przetarg na niszczarki. MSWiA dzień po. Przypadek?

Pamiętacie jak Markowi Ch. z KNF przed zatrzymaniem pozwolili wyczyścić gabinet? Czy teraz chcą zyskać czas na czyszczenie czy by dalej kraść? Przy okazji ciekawe, co się dzieje ze „złotym dzieckiem” Glapińskiego i Morawieckiego. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie?.

„Sejm lub Senat wyraża zgodę na pociągnięcie posła lub senatora do odpowiedzialności karnej w drodze uchwały podjętej bezwzględną większością głosów ustawowej liczby posłów lub senatorów.” Do uprzejmej wiadomości: Cieszyński, Morawiecki, Sasin, Mejza,…” – powiedział Szczerba.

„I do mnie dotarły informacje o ustaleniach w ośrodku CBA w Lucieniu. Plan stosowania 5-dniowej kontroli operacyjnej wobec posłów-elektów, potwierdza tylko, jaką patologią jest państwo PiS. Polityczni mocodawcy i wykonawcy – mamy dla was jedną wiadomość: będziecie wszyscy siedzieć!

Myśleli, że będą łowić wśród pięciu, a nie osiemnastu. Chcieli mieć 231. Bez względu na to czy plan wdrożyli czy też nie – zaplanowali to. Każdy z uczestników narady kierownictwa CBA z szefami delegatur – odpowie. To bezprawie to oczywisty obszar możliwych działań śledczych Sejmu!”

100 niszczarek pilnie dla Totalizatora?

Niszczarka – najbardziej pożądany sprzęt w wojsku? Panowie z MON – opanujcie się!

PKP naprędce też chce zmielić dokumenty. Szukają prywatnej firmy do utylizacji i niszczenia dokumentów – czynność potwierdzona certyfikatem (sic!). Kłamliwa narracja Żaryna rozsypuje się jak domek z kart!” – kontynuował poseł.

Michał Szczerba napisał na portalu X, że „dostaje sygnały o wywożonych w nocy setkach worków ze zmielonymi dokumentami, naprędce szukanych specjalistów od uszkadzania twardych dysków i pierwszych zatopionych laptopach. Sceny jak z filmu 'Psy’!”.

„Decyzja Dyrektora Biura I nr BI/29/2023 z dnia 16 pazdziernika 2023 r. ws. powołania komisji do zniszczenia dokumentacji niearchiwalnej w Biurze I SKW.
Przestrzegam wszystkich funkcjonariuszy państwa… Zacieranie śladów przestępstwa, to też przestępstwo” – napisał Cezary Tomczyk, poseł KO.

Zaś Dariusz Joński napisał: „Teraz już wiadomo po co była narada Kaczyńskiego na Nowogrodzkiej po wyborach. Program PiS Niszczarka +
W ABW trwa zakup niszczarek w trybie bez negocjacji.


Przetarg Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego dotyczył m.in. zakupu 45 niszczarek typu „Kobra 240.1 C2 ES, IDEAL 2465 CC lub równoważna” oraz 10 niszczarek typu „Wallner JP 516C lub równoważna”.

Marek Biernacki, były minister koordynator służb specjalnych oznajmił, że w służbach wywiadowczych zapadła decyzja o likwidacji dokumentów tzw. niearchiwalnych.

Krzysztof Gawkowski z Nowej Lewicy także mówi o procesie niszczenia w wojsku dokumentów na prośbę Sztabu Generalnego.

To posłowie Koalicji Obywatelskiej Dariusz Joński i Michał Szczerba kontrolowali nieprawidłowości jakie dokonywał rząd PiS.

Z Trzeciej Drogi Szymon Hołownia stwierdził: „Nawet jak będą niszczyć, żyjemy w świecie cyfrowym, więc cyfrowe ślady wszystkich dokumentów i tak zostają”.

Opozycja wzywa urzędników: „Dokumentujcie wszelkie działania PiS, bo każda ukradziona złotówka i każdy złamany przepis muszą być rozliczone!”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button