KONCERTY

Il Volo po włoskiej części tournée. Trio wkrótce wystąpi w Gliwicach

Il Volo w Polsce

Po włoskiej części tournée, fani zachwyceni są formą wokalną Il Volo. Kilkanaście koncertów zespół zaśpiewał przy wypełnionym audytorium i ogromnym aplauzie publiczności. Występy z okazji 10-lecia istnienia tria były przepełnione radością i wdzięcznością za dotychczasowy czas, jaki wokaliści spędzili na scenie. Fani w Polsce już odliczają dni do koncertu w Gliwicach.

Przez półtora miesiąca Il Volo wystąpiło 15 razy, śpiewając w ogromnej większości we Włoszech. Tylko dwukrotnie wyskoczyli poza Italię, wówczas zaprezentowali się w Attard na Malcie i w chorwackim Dubrowniku. Wszędzie były to koncerty pod chmurką, niekiedy w spektakularnych miejscach. W mieście Borletta trio zaśpiewało na zamkowym dziedzińcu, w Merano na torze konnym, a w Palermo – w letnim teatrze. Kilka razy fani oklaskiwali swoich idoli na placach miejskich. Tak było w Palmanovie, Locarno, Lecce i miejscowości Cattolica. Oddech starożytności czuli chłopaki podczas występów w Chieti i Taorminie.

Antyczny teatr w sycylijskiej Taorminie, gdzie widownia koncertowa ma widok nie tylko na scenę, ale także na Etnę i zatokę Morza Jońskiego, jest niemal stworzony dla występów włoskiego tria! Przez fanów zespołu miejscowość została okrzyknięta nawet stolicą Il Volo! W tamtejszych letnich koncertach biorą udział nie tylko Włosi, ale także wczasowicze z całego świata, m.in.: Amerykanie, Rosjanie, Japończycy, a także… Polacy. W tym roku nie brakowało na koncercie w Taorminie przedstawicieli fanklubów Il Volo, a wśród transparentów przekazujących słowa uwielbienia w kierunku wokalistów, nie brakowało także biało-czerwonych barw. Ku uciesze licznie zgromadzonej publiczności Piero, Ignazio i Gianluca dużo żartowali pomiędzy piosenkami, wspominali początki swojej działalności artystycznej, przytulali starsze i młodsze fanki.

Na publiczności w Taorminie wielkie wrażenie zrobiła niesamowita forma wokalna śpiewaków, a w szczególności Ignazia. Widać było, że trio świetnie przygotowało się do nowej odsłony swojej trasy Musica Tour, w trakcie której promują najnowszą płytę.

W czasie włoskich koncertów zespołowi towarzyszył znakomity skrzypek Alessandro Quarta, który akompaniował chłopakom podczas ich solowych występów. Wszystkie koncerty charakteryzowały się większą swobodą niż w przypadku występów klasycznych promujących płytę Notte Magica poświęconej Trzem Tenorom podczas wcześniej trasy koncertowej.

Po koncertach we włoskich miastach, a także w Attard i Dubrowniku na portalach społecznościowych fani rozpływali się w zachwytach. Dominowały entuzjastyczne komentarze w stylu: „jesteście cudowni, fantastyczni, wspaniali, wyjątkowi…” oraz podziękowania za to, że są dostępni i się nie zmienili.

Czy spodziewany występ w Gliwicach będzie równie wielkim wydarzeniem? To trzeba sprawdzić! Koncert promujący płytę „Musica” i świętujący 10-lecie zespołu Il Volo odbędzie się 14 września w Arenie Gliwice.
(org.)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button