FESTIWALEKONCERTY

Igorrr, Trupa Trupa i Dirty Shirt – ostatni ogłoszeni artyści na Pol’and’Rock 2021

Pol'and'Rock

Igorrr – innowacyjne podejście do muzyki na Pol’and’Rock Festival.

Eksperymentalne połączenie czarnego metalu, muzyki barokowej, breakcore i trip-hopu w wyjątkowym wydaniu zagości na Dużej Scenie Najpiękniejszego Festiwalu Świata. Igorrr to jedna z najciekawszych kapel na rynku muzycznym. Pod enigmatyczną nazwą Igorrr kryje się formacja zapoczątkowana przez francuskiego muzyka multiinstrumentalistę, Gautiera Serre.

Koncert francuskiej kapeli można określić jako niezwykłe doświadczenie dźwiękowe i wizualne. Niespotykane spojrzenie na brzmienia, śmiałe połączenie gatunków i czerpanie pomysłów z muzyki pochodzącej ze wszystkich stron świata sprawia, że utwory Igorrra są swoistą mozaiką wspływów i inspiracji. Muzycy inspirują się dźwiękami muzyki klasycznej, łącząc barokowe, wysublimowane brzmienia muzyki kameralnej z mocnym uderzeniem black metalu i metalu industrialnego, a czysty sopran i chóralne śpiewy przeplatają z growlowaniem i krzykiem. Igorrr sięga też po sample muzyki elektronicznej czy breakbeaty, które w zaskakujący sposób kojarzy z rytmami bałkańskiego folku, czy muzyki arabskiej.

Alt-rockowe granie światowego formatu – Trupa Trupa na Nocnym ASP

Zespół Trupa Trupa tworzą Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. Za sprawą twórczości kapeli psychodeliczne, rozedrgane brzmienia spotykają się z poetyckimi, mrocznymi tekstami.

Kapela Trupa Trupa zdobyła rozgłos poza granicami Polski jako jeden z flagowych przedstawicieli muzyki alternatywnej i rocka zanurzonego w psychodelicznym, hipnotyzującym brzmieniu. Poetyckie teksty piosenek, wykonywane w języku angielskim, nawiązują do problemów egzystencjalnych. Towarzysząca im muzyka wiruje, otacza słuchacza, sprawia wrażenie przestrzenności, a jednocześnie nie przytłacza, jest melodyjna i subtelna.

Trupa Trupa zakończyła właśnie prace nad nowym albumem, który ukaże się 11 lutego 2022 roku w wytwórni Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (Stany Zjednoczone) i w Antenie Krzyku. Zespół wyda swój pierwszy singiel z nadchodzącego albumu w listopadzie tego roku.

Dirty Shirt – metal i rumuński folk na Pol’and’Rock

Kapela Dirty Shirt łączy ze sobą siłę ciężkiego metalu z energią i pasją słowiańskiej muzyki ludowej oraz bogactwem inspiracji płynących z world music. Powszechnie uznawany za jeden z najoryginalniejszych zespołów wywodzących się z Europy Wschodniej, Dirty Shirt święci triumfy na międzynarodowych festiwalach, więc cieszymy się, że przełożona trasa koncertowa, którą częścią jest Najpiękniejszy Festiwal Świata dojdzie do skutku!

Muzykę Dirty Shirt określa się jako crossover folk metal, jednak w twórczości kapeli można odnaleźć znacznie więcej wyjątkowych inspiracji. Podstawą brzmienia Dirty Shirt jest surowy ciężki metal, który ożywiają tradycyjne dźwięki muzyki ludowej. Muzycy inspirują się też brzmieniem world music, łącząc elementy muzyki country, reggae, czy muzyki etnicznej z muzyką industrialną, a nawet łagodnym kołysaniem funku. Kawałki Dirty Shirt, niezależnie od tego, czy nagrane w języku angielskim, czy po rumuńsku, są pełne energii, chwytliwe, pełne mocy i przypadają do gustu bardzo szerokiej publiczności.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

Najpiękniejszy Festiwal Świata – po roku przerwy – wraca do formy plenerowej i zmienia lokalizację na lotnisko Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim. 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku. Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na teren festiwalu. Festiwal pozostaje wydarzeniem darmowym.

Ogłoszenia te zamknęły muzyczny line-up wydarzenia. Na Festiwalu zagrają świetne polskie i zagraniczne kapele, które prezentują szeroki wachlarz gatunków: od legend polskiej sceny rockowej, takich jak Dżem i prekursorów polskiego punka – Pidżamy Porno, po ciekawe nowe kapele, prezentujące innowacyjne podejście do tworzenia muzyki takie jak EABS, BOKKA czy Tides from Nebula. Dzięki staraniom organizatorów nie zabraknie też zagranicznych kapel, takich jak Slift, Morgane Ji, Dubioza Kolektiv czy Jahcoustix. Na scenach festiwalu zaprezentują się też debiutujące na Pol’and’Rock kapele wyłonione podczas Eliminacji.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button