FESTIWALEKONCERTY

Dua Lipa headlinerką Open’er Festival 2022

Gdynia

Dua Lipa headlinerką Open’era 2022! Globalna supergwiazda wystąpi w piątek, 1 lipca, Main Stage.

Dua Lipa jest dziś bezsprzecznie jedną z najważniejszych artystek światowego popu. Jej debiutancki, imienny album (2017), sprzedał się w ponad 6 milionach kopii, a towarzyszące mu single (w tym „IDGAF”, „Blow Your Mind [Mwah]” czy „New Rules”) w ponad 80 milionach. Natomiast za sprawą “New Rules” stała się najmłodszą artystką z ponad miliardem odsłon na YouTube.

W 2018 roku, jako pierwsza artystka w historii BRIT Awards, otrzymała aż 5 nominacji, zabierając do domu dwie statuetki. Rok później zgarnęła dwie nagrody Grammy w kategoriach Best New Artist oraz Best Dance Recording za nagrany z Silk City kawałek „Electricity”. Jej druga płyta “Future Nostalgia” (2020) dotarła na szczyt w UK, a w pierwszym tygodniu po premierze przekroczyła 290 milionów streamów. Do dziś odsłuchano ją ponad 6 miliardów razy, a kawałki „Don’t Start Now”, „Physical” czy „Levitating” stały się jednymi z największych hitów 2020 roku.

Dua Lipa ma dziś na koncie 3 nagrody Grammy i jest najczęściej słuchaną artystką w Spotify na świecie. 1 lipca (piątek) w Gdyni wystąpi na Main Stage.

Imagine Dragons jednym z headlinerów pierwszego dnia Open’er Festival 2022.

Swoją obecność potwierdzili The Chemical Brothers, Twenty One Pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, Badbadnotgood i Seasick Steve.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button