FESTIWALEKONCERTY

Bałkańska formacja Dubioza Kolektiv na Pol’and’Rock Festival 2021. Łukasz Czepiela gościem ASP

Pol'and'Rock Festival

„Organizując tę wyjątkową edycję Najpiękniejszego Festiwalu Świata odezwaliśmy się do zaprzyjaźnionych z nami artystów z Polski i z zagranicy.

Na nasze zaproszenie odpowiedziała bałkańska formacja, której eklektyczne, radosne, pełne werwy granie doskonale pasuje to Pol’and’Rock Festival. Na scenie na lotnisku w Makowicach-Płotach zagra Dubioza Kolektiv. Kapela tym samym zaliczy festiwalowy hat-trick, czyli trzy występy dla Najpiękniejszej Publiczności Świata. Laureaci Złotego Bączka to niekwestionowani faworyci publiczności Pol’and’Rock Festival!” – organizator.

W duchu iście bałkańskiej tradycji, muzycy sięgnęli po inspiracje z najróżniejszych gatunków muzycznych, przeplatając lokalne smaczki z muzyką pochodzącą z całego świata, taką jak ska, punk, reggae, elektronika i hip-hop. Muzycy z Dubiozy Kolektiv śpiewają po angielsku, hiszpańsku i pendżabsku, co odzwierciedla kosmopolityczny charakter twórczości formacji.

Z połączenia tej żywiołowej mieszanki gatunków i powalającej energii ich występów narodził się muzyczny fenomen Dubioza Kolektiv, który nabierał rozpędu i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i popularnych koncertowych składów w Europie.

Łukasz Czepiela (fot. materiały prasowe Red Bull)

Pierwszy polski pilot w Red Bull Air Race gościem ASP

Łukasz Czepiela już raz odwiedził Najpiękniejszy Festiwal Świata, gdy miał okazję podziwiać festiwalowe pole z lotu ptaka. Publika z zachwytem śledziła akrobacje ekipy The Flying Bulls, które uświetniły otwarcie festiwalu w 2019 roku. Tym razem polski pilot pojawi się na Pol’and’Rock Festival w roli gościa Akademii Sztuk Przepięknych.

Łukasz Czepiela złapał lotniczego bakcyla w wieku lat 6. Pasja przerodziła się w drogę zawodową, a pochodzący z Rzeszowa pilot w 2018 roku sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Droga do sukcesu nie była łatwa – Czepiela zaczął od ciężkiej fizycznej pracy polegającej na czyszczeniu samolotów i wypychaniu maszyn z hangarów. Kolejnym etapem, przybliżającym pilota do wymarzonej kariery w przestworzach był pobyt w Wielkiej Brytanii. Za sprawą pracy przy samolotach zespołu akrobacyjnego Honda Dream Team, Czepiela miał szansę na trening umiejętności podniebnych akrobacji. Jego talent został doceniony i Czepiela został szefem załogi. Od 2010 roku uczestniczył w akrobacyjnych obozach treningowych organizowanych przez Red Bulla. Czepiela nieustannie doskonalił swoje umiejętności, przygotowując się do udziału w nowej formie rywalizacji na podniebnym torze wyścigowym, czyli w Challenger Cup. W 2014 roku Czepiela otrzymał ograniczoną super licencję i dołączył do Red Bull Air Race jako pilot klasy Challenger i wystartował w inauguracyjnych zawodach Challenger Cup – będących przedsionkiem klasy mistrzowskiej.
W międzyczasie, wykonując loty akrobacyjne, Łukasz uzbierał taki nalot, że był w stanie postarać się o zdobycie licencji zawodowej. Dziś obok bycia najlepszym polskim pilotem wyścigowym, jest także kapitanem rejsowego Airbusa.

Czepiela czterokrotnie stawał na podium lotniczych rywalizacji, a raz na jego najwyższym stopniu, co dało mu udział w finale sezonu i możliwość walki o upragniony puchar – gdyby tylko nie odwołano go wtedy ze względu na pogodę. W sezonie 2018, po pełnym dramatyzmu finale w Fort Worth, gdzie uzyskał zaledwie 0,052 sekundy przewagi nad najgroźniejszym rywalem, Czepiela sięgnął po mistrzostwo świata Red Bull Air Race w klasie Challenger.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

Najpiękniejszy Festiwal Świata – po roku przerwy – wraca do formy plenerowej i zmienia lokalizację na lotnisko Makowice – Płoty w województwie zachodniopomorskim. 27. edycja Pol’and’Rock Festival zaplanowana jest na 29-31 lipca 2021 roku. Po raz pierwszy w historii na wydarzeniu obowiązywać będą wejściówki, dzięki którym organizator pokryje koszt zabezpieczenia w związku z pandemią koronawirusa, między innymi tzw. szybkich testów dla wszystkich wkraczających się na teren festiwalu. Festiwal pozostaje wydarzeniem darmowym.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button