OLSZTYN

Włamał się do przychodni i ukradł szczepionki. Kalif po śladach dotarł do sprawcy

Kradzież ampułek ze szczepionkami na Covid-19

Działdowscy kryminalni wspólnie z pomocą policyjnego psa z komisariatu w Lidzbarku zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do przychodni zdrowia w Iłowie-Osadzie.

Sprawca ukradł m.in. ampułki ze szczepionką na Covid-19. Już po kilku godzinach 38-latek był w rękach policjantów.

W środę (27.01.2021r.) tuż po godzinie 7:30 do Komendy Powiatowej Policji w Działdowie wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do Przychodni Zdrowia w Iłowie-Osadzie. Z zawiadomienia wynikało, że z przychodni skradziono różne medykamenty, a wśród nich m.in. szczepionki na Covid-19.

Na miejsce od razu skierowana została grupa dochodzeniowo-śledcza, technik kryminalistyki i przewodnik z psem tropiącym. Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do budynku przychodni podważając jedno z okien znajdujących się na parterze. Jego łupem padły leki i szczepionki różnego rodzaju, w tym trzy ampułki ze szczepionką na Covid-19, odpowiadające 18 dawkom szczepionki.

Zatrzymany złodziej (fot. policja)

W trakcie wyjaśniania okoliczności zdarzenia funkcjonariusze wydziału kryminalnego na miejscu zabezpieczyli ślady wewnątrz, jak również wokół budynku przychodni, a następnie w wyniku podjętych działań z pomocą policyjnego psa o imieniu Kalif po śladach dotarli do miejsca, gdzie przebywał podejrzewany mężczyzna. To 38-letni mieszkaniec Iłowa-Osady.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button