OLSZTYNRZESZÓW

Selfie ze znakiem granicznym. Turyści z mandatami

Wjechali rowerami na pas drogi granicznej

Strażnicy graniczni z bieszczadzkich placówek w Wojtkowej i Czarnej górnej złapali na gorącym uczynku 9 turystów.

To oni nielegalnie weszli na pas drogi granicznej i chcieli sobie zrobić zdjęcie na granicy państwa.

Podczas długiego weekendu funkcjonariusze SG z placówki z Wojtkowej odnotowali 5 przypadków nielegalnego wejścia na pas drogi granicznej. Sprawcami wykroczeń było 7 obywateli Polski oraz 1 Norwegii. Wszyscy ulegli pokusie zrobienia sobie zdjęcia ze słupem granicznym. Pięciu z nich zostało ukaranych mandatem karnym, pozostałą trójkę pouczono.

Podobne zdarzenie miało miejsce na odcinku granicy ochranianym przez funkcjonariuszy SG z placówki w Czarnej Górnej. Tam na pas drogi granicznej weszła polska turystka, która również chciała zobaczyć jak wygląda granica. Za popełnione wykroczenie została ukarana mandatem karnym.

Należy pamiętać, że wchodząc na pas drogi granicznej zostanie się skontrolowanym przez Straż Graniczną. Turystom odwiedzającym Bieszczady i tereny położone przy granicy państwa przypominamy zatem o przepisach porządkowych.

Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej. Złamanie go jest wykroczeniem zagrożonym karą grzywny do 500 zł. Natomiast podejście do ukraińskiego znaku jest już nielegalnym przekroczeniem granicy, które ze względu na charakter zdarzenia jest wykroczeniem lub przestępstwem.

Wjechali rowerami na pas drogi granicznej

Kamery Straży Granicznej zarejestrowały rowerzystów na pasie drogi granicznej. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Górowie Iławeckim (woj. warmińsko-mazurskie) ukarali rowerzystów mandatami po 500 zł.

36-letni mężczyzna i 44-letnia kobieta przyjechali z województwa mazowieckiego na odpoczynek w rejon granicy polsko-rosyjskiej. 28 kwietnia rowerami wybrali się na przejażdżkę. Zlekceważyli tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa i wjechali na pas drogi granicznej.

Straż Graniczna po raz kolejny apeluje o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, polowania czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Funkcjonariusze Straży Granicznej przestrzegają przed konsekwencjami karnymi w przypadku wejścia/wjazdu na pas drogi granicznej. Zachowania takie stanowią czyny karalne określone w Kodeksie Wykroczeń i zagrożone są karą grzywny do 500 zł.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button