OLSZTYN

Jezioro Śniardwy. Żaglówka zahaczyła masztem o linię energetyczną. Sternik nie żyje

Warmińsko-mazurskie

Na jeziorze Śniardwy (woj. warmińsko-mazurskie) żaglówka, z rozwiniętym masztem, zahaczyła o linię energetyczną.

Płynęła nią trzyosobowa rodzina z województwa mazowieckiego. 67-letni mężczyzna został porażony prądem i wpadł do wody. Na pomoc ruszył mu świadek zdarzenia, który najprawdopodobniej dotknął żaglówki i także został porażony prądem. Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci na brzeg, gdzie byli reanimowali. Świadek w ciężkim stanie trafił do szpitala razem z dwiema innymi osobami płynącymi jachtem. Niestety sternika nie udało się uratować.

Policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w niedzielę (26 maja br.) około południa na jeziorze Śniardwy. W okolicach portu Niedźwiedzi Róg płynęła żaglówka z rozwiniętym masztem.

Wypoczywało na niej małżeństwo z 16-letnim wnukiem. Byli to turyści z województwa mazowieckiego. W pewnym momencie jacht zahaczył o linię energetyczną. 67-letni sternik został porażony prądem i wpadł do wody. Z pomocą ruszył mu 45-letni świadek zdarzenia, który najprawdopodobniej dotknął jakiegoś elementu żaglówki i także został porażony prądem. Obaj mężczyźni zostali wyciągnięci na brzeg, gdzie przez dłuższy czas byli reanimowani.

Do szpitala trafiły ostatecznie trzy osoby. W ciężkim stanie zabrany tam został świadek zdarzenia, 68-letnia żona sternika, która została poparzona prądem oraz 16-letni wnuczek, któremu nic się nie stało, ale zabrany został na obserwację. Niestety 67-letniego sternika nie udało się uratować.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. Znam dziada. Dobrze że go usmażyło. On jeszcze w 2008 roku pracował w szkole jako wuefista, potem dostał wyrok za posiadanie zdjęć pedofilskich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button