OLSZTYN

Zabójstwo małżeństwa w Ostródzie. 27-letnia córka zatrzymana

Warmińsko-mazurskie

Policjanci z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) zostali poinformowani, że w jednym z mieszkań na terenie miasta mogło dojść do niepokojącego zdarzenia.

Niestety zgłoszenie potwierdziło się. Po tym jak funkcjonariusze siłowo weszli do wnętrza wskazanego mieszkania, w jednym z pomieszczeń na podłodze zauważyli ciała kobiety i mężczyzny. Wstępne ustalenia potwierdziły, że doszło do ich zabójstwa. W tej sprawie zatrzymana została 27-letnia córka lokatorów mieszkania.

W środę (28.02.2024r) około południa oficer dyżurny ostródzkiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie z prośbą o przeprowadzenie interwencji w jednym z mieszkań przy ul. Demokracji w Ostródzie. Zgłaszający poinformował, że właściciel mieszkania nie pojawił się w miejscu swojej pracy co wydało mu się dziwne. Nie miał możliwości wejścia do środka jego mieszkania, a po tym jak zajrzał przez okno, nabrał podejrzeń, że mogło tam wydarzyć się coś niepokojącego. Policjanci w trakcie interwencji, w obawie o to, że w środku mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy, podjęli decyzję o konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Wewnątrz, w jednym z pomieszczeń, na podłodze ujawnili ciała dwóch osób. Jak się okazało było to małżeństwo, 49-letnia kobieta i 57-letni mężczyzna. Oboje posiadali liczne rany cięte, kłute i rąbane. Na pomoc medyczną było już za późno, a okoliczności tego zdarzenia wskazywały na to, że doszło do podwójnego zabójstwa.

W związku z powyższym na miejsce została zadysponowana grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z zespołem techników kryminalistyki, którzy pod nadzorem trojga prokuratorów Prokuratury Rejonowej w Ostródzie pracowali na miejscu zdarzenia do późnych godzin wieczornych. Dodatkowo dla stanu osobowego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie został ogłoszony alarm, w celu jak najszybszego ustalenia okoliczności zabójstwa i jego sprawcy. Do działań zostali zaangażowani również policjanci Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie.

Na podstawie zbieranych z każdą godziną nowych ustaleń, wieczorem w pobliskiej miejscowości w okolicy Ostródy policjanci zatrzymali 27-letnią córkę pokrzywdzonych. W wyniku szeroko zakrojonych działań i zaangażowaniu policjantów, odnalezione i zabezpieczone zostały narzędzia, które miały posłużyć do popełnienia zbrodni.

Zgromadzone dotychczas informacje wskazują na udział zatrzymanej kobiety w tym tragicznym zdarzeniu. W chwili zatrzymania kobieta była trzeźwa, zachowywała się spokojnie i nie stawiała oporu.Podejrzana przyznała się do tego brutalnego morderstwa.

Policja nie wyklucza udziału osób trzecich w tym zdarzeniu.

Na poligonie wojskowym policjanci odnaleźli prawdopodobne narzędzie zbrodni, tj. maczetę.

Kobiecie został przedstawiony zarzut podwójnego zabójstwa co będzie również skutkowało wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za taki czyn sprawcy grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button