OLSZTYN

Pijana matka za kierownicą. W samochodzie 13-miesięczny synek

Warmińsko-mazurskie

11 stycznia w nocy policjanci piskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford Focus.

Za kierownicą siedziała kobieta, od której wyraźnie czuć było alkohol. Badanie jej stanu trzeźwości wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Kobieta jechała z 13-miesięczne dziecko. Dziecko spało w foteliku na przednim siedzeniu, gdzie przypięte było pasami. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie 37-latka odpowie przed sądem.

Minionej nocy (10/11 stycznia br.) policjanci piskiej prewencji zatrzymali do kontroli drogowej w Piszu (woj. warmińsko-mazurskie) samochód marki Ford Focus. Kierowała nim 37-letnia mieszkanka piskiej gminy.

Od kobiety wyraźnie czuć było alkohol. Policjanci sprawdzili jej stan trzeźwości. Badanie wykazało blisko 1 promil alkoholu w organizmie. W samochodzie na przednim siedzeniu w foteliku spał jej 13-miesięczny synek. Dziecko przypięte było pasami. Kobieta powiedziała funkcjonariuszom, że ma problemy rodzinne i dlatego w środku nocy wyjechała z domu zabierając ze sobą najmłodsze dziecko.

W tej sytuacji policjanci zatrzymali kierującej prawo jazdy. Samochód i dziecko przekazali wskazanej przez nią osobie.

W dalszej kolejności 37-latkę czeka sprawa w sądzie. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button