KONCERTY

W oczekiwaniu na koncert MUSE. Wstęp do kariery

Koncert MUSE w Krakowie

Przed rozpoczęciem kariery lider zespołu Matt Bellamy pracował jako malarz pokojowy oraz czyścił toalety na polach namiotowych.

W trakcie trwania szkoły, we wczesnych latach 90-tych członkowie zespołu (Matthew Bellamy – śpiew, gitara, keyboard; Chris Wolstenholme – gitara basowa, keyboard, śpiew towarzyszący; Dominic Howard – perkusja) grali w trzech osobnych zespołach.

W 1994 roku pod nazwą Rocket Baby Dolls w charakterze gotyckim grupa wygrała lokalny konkurs – Battle of the Bands. Chcieli pokazać siebie i to im się udało, zostali określeni jako: „jedyny, prawdziwie rockowy zespół” biorący udział w konkursie. Dużym osiągnięciem był fakt, że byli najmłodszym i najmniej doświadczonym zespołem ze startujących grup. Sam Matt powiedział, że wtedy tak naprawdę zrozumiał o co w tym wszystkim chodzi, a mianowicie nie o zdolności techniczne, a podejście do gry. Jakiś czas po konkursie zmienili swoją nazwę na Muse, porzucili wszystko: uniwersytet, swoje dotychczasowe zajęcia i ruszyli na podbój świata.

Wraz z rozwojem ich kariery, przyszedł czas na pierwszy wywiad, który przeprowadził autor biografii – Muse. Nie z tego świata – Mark Beaumont. Po wywiadzie powiedział im, że to najnudniejsza rozmowa jaką kiedykolwiek przeprowadził. Dzięki tej krytyce, członkowie zespołu starają się urozmaicać swoje wywiady, robiąc je tym samym bardziej ciekawymi.

Zespół wystąpi w Polsce 22 czerwca 2019 na koncercie w Tauron Arena Kraków.

Szczegóły i bilety na www.livenation.pl
(Klaudia Rakowska)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button