POZNAŃ

Poznań. Ekopatrol na ratunek zwierzętom

Pomocny Poznań

81 – tyle razy w ostatnim tygodniu strażnicy miejscy z Ekopatrolu interweniowali wobec zwierząt potrzebujących pomocy.

Udzielili jej m.in. pięciu kotom, dwudziestu pięciu psom czy siedemnastu ptakom. Wciąż zdarzają się także interwencje dotyczące dzików – choć jest ich zdecydowanie mniej.

Na początku minionego tygodnia strażnicy otrzymali zgłoszenie od dyżurnego o potrąconym przez tramwaj psie. Zwierzę nagle wbiegło pod jadący tramwaj na ulicy Hetmańskiej. Strażnicy od razu przystąpili do akcji ratowniczej. Psa udało się wydostać. Po konsultacji z dyżurnym przewieziono go do lecznicy weterynaryjnej. Tam czworonoga poddano badaniom, a po opatrzeniu zabrano do schroniska dla zwierząt.

Kolejna interwencja dotyczyła młodego puszczyka, którego zauważyli przechodnie przy ul. Botanicznej. Strażnicy odwieźli go pod opiekę do Ptasiego Azylu, aby sprawdzić stan zdrowia.

Interwencji dotyczących kotów strażnicy otrzymują bardzo dużo – jednak takich jak ta jest niewiele.

– Zaniepokojona mieszkanka z ul. Miechowskiej zgłosiła się w momencie, gdy po dwóch dniach siedzący na drzewie kot przestał się odzywać. Interwencja okazała się zasadna: zwierzę siedziało na drzewie na wysokości ok. 7 metrów – konieczna była pomoc strażaków. Kot nawet nie zdążył podziękować za pomoc w zejściu z drzewa, od razu uciekł – mówi Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy poznańskich strażników.

Świergotka seledynowa to ptak z rodziny papug wschodnich. Taki okaz znalazł w okolicy ul. Warszawskiej. Pracownik ochrony, który zaopiekował się papugą do czasu przyjazdu strażników. Ptak został przekazany do Straży Ochrony Zwierząt.
(UMP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button