POZNAŃ

Śmierć 17-latka na przejściu dla pieszych. Apel policji o pomoc w ustaleniu kierowcy

Wielkopolska

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie poszukują świadków wypadku drogowego.

Do niego doszło 24 stycznia 2024 r. ok. godz. 07.15 w Cielczy na przejściu dla pieszych przy ul. Poznańskiej w kierunku Jarocina (na wysokości przystanku autobusowego). Policja o tym informuje dopiero teraz.

Podczas zdarzenia kierujący samochodem osobowym Seat Alhambra na pasie drogi w kierunku Jarocina potrącił 17-letniego pieszego przechodzącego przez jezdnię. W wyniku uderzenia pieszy upadł na przeciwległy pas drogi prowadzący do centrum Cielczy, a następnie w nieustalony sposób, nieustalonym pojazdem został przeciągnięty ok. 1500 metrów w kierunku Poznania. Jego ciało znaleziono na wysokości ul. Polnej.

Na miejscu zdarzenia pozostał tylko pierwszy z kierowców, a drugi uciekł.

54-letni mieszkaniec gminy Jarocin usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmiertelnego wypadku (grozi mu od 6 miesięcy do 8 lat więzienia). Mężczyzna nie przyznał się i odmówił składania wyjaśnień.

Osoby, które były świadkami zdarzenia i widziały dokładnie jego przebieg, mają jakąkolwiek wiedzę o drugim uczestniku zdarzenia, który oddalił się z miejsca, posiadają informacje mogące przyczynić się do ustalenia drugiego pojazdu i jego kierowcy proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Jarocinie pod nr tel. 47 77 55200 (całodobowo) lub osobiście w KPP Jarocin, ul. Bohaterów Jarocina 15.
O kontakt proszeni są również kierowcy, którzy w tym dniu w godz. 7.00 – 7.30 przejeżdżali ul. Poznańską w Cielczy, a swoich pojazdach mają zamontowane rejestratory.

Szczególnie o kontakt proszone są osoby podróżujące samochodami Volkswagen Passat Kombi koloru ciemnoniebieskiego i Volkswagen Golf. Oba pojazdy w czasie zbliżonym do wypadku, w którym zginął 17-letni mężczyzna, przemieszczały się w kierunku Mieszkowa.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button