POZNAŃ

Zawieszone paragony w Poznaniu. Pomoc potrzebującym

Poznań

Coraz więcej poznańskich lokali pozwala na zawieszenie paragonów.

Dzięki temu prostemu gestowi każdy może pomóc potrzebującym – ufundować im ciepłe danie, pieczywo lub coś słodkiego. Do akcji mogą dołączać kolejne lokale – popularna aplikacja stworzyła już ich listę.

Zasada działania zawieszonych paragonów jest prosta: wystarczy kupić posiłek, ale go nie odbierać, a niewykorzystany paragon przypiąć na udostępnianej przez lokal tablicy korkowej. Z tak opłaconego dania może skorzystać każdy, kto tego potrzebuje. 

Zawieszanie paragonów może zaproponować każda restauracja, cukiernia czy piekarnia. 

Pomoc dla potrzebujących

W Poznaniu w ramach programu „Mobilny Punkt Wsparcia”, finansowanego przez Miasto, przy ulicy Dworcowej 1 (na wysokości Dworca Letniego) regularnie wydawane są posiłki. Punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, w godzinach 17-19.

Ciepły posiłek można otrzymać za darmo również w jednej z czterech jadłodajni, wspieranych przez Miasto. Prowadzą je urszulanki, albertynki, franciszkanki i elżbietanki. Każdego dnia siostry wydają około 800 posiłków. 

Jadłodajnie prowadzone przez zgromadzenia sióstr zakonnych wydają bezpłatne posiłki w następujących godzinach:

  • ul. Ściegiennego 133: poniedziałek – piątek w godz. 10-12; sobota w godz. 10-11.30; wydawanie kanapek poniedziałek – piątek o godz. 17.30
  • ul. Taczaka 7: poniedziałek – sobota w godz. 10-11.30 oraz w godz. 15.30-16.15
  • ul. Niegolewskich 23; poniedziałek – sobota w godz. 11-12
  • ul. Łąkowa 4; poniedziałek – sobota w godz. 10-12.

Miasto wspiera również akcję Syty_POZnań, czyli zbiórkę żywności w poznańskich szkołach i przedszkolach, zorganizowaną przez firmę Lyke i Fundację Goodchallenge. Akcja trwa od października 2023 r., a zakończy się w czerwcu, wspiera są lokalne organizacje, takie jak: Zupa na Głównym, Jadłodajnia sióstr elżbietanek i Pogotowie Społeczne. Dzięki niej do organizacji charytatywnych trafiło już kilkaset kilogramów żywności z długą datą ważności. Przygotowano też niemal tysiąc posiłków dla potrzebujących mieszkańców stolicy Wielkopolski. Szkoły i przedszkola mogą nadal dołączać do zbiórki.

Szczegóły inicjatywy „Powieś paragon – podaruj posiłek” oraz mapa z restauracji znajdują się na stronie: powiesparagon.pl/  

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button