PIŁKA RĘCZNAREPREZENTACJA

Płock. Piłka ręczna – „Stop War”. Szwedzi lepsi od Polski

Szczypiorniak

Polscy piłkarze ręczni przegrali w towarzyskim spotkaniu w Płocku ze Szwedami 24:27.

Jeszcze na osiemnaście minut przed końcem meczu biało-czerwoni prowadzili z mistrzami Europy czterema golami, ale w końcówce nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku. Drugi mecz Polaków ze Szwedami w Arenie odbędzie się w niedzielę o godz. 15.

Dwumecz z mistrzami Europy i mistrzami świata dla polskich graczy jest powrotem na boiska po udanym turnieju EHF Euro 2022, a dla organizatorów przyszłorocznych mistrzostw świata sprawdzianem organizacyjnym. Płock bowiem również będzie gościł drużyny rywalizujące w mistrzostwach.

Ostatecznie drudzy współgospodarze mistrzostw świata wygrali w Płocku 27:24.

Stop war (fot. Rafał Oleksiewicz)

Dwumecz Polska – Szwecja, który jest rewanżem za listopadowe spotkania w Malmo i Kristianstad, odbywa się w atmosferze definiowanej hasłem „Stick Together”, które jest oficjalnym hasłem Mistrzostw Świata 2023. Impreza odbędzie się w Polsce i Szwecji w dniach 11-29 stycznia 2023 roku. Sprzedaż biletów na mecze rozgrywane w naszym kraju wystartuje 18 marca. Polacy rywalizację rozpoczną od rundy wstępnej w Katowicach. Nasza reprezentacja, w przypadku awansu, rundę główną rozegra w Krakowie. Ćwierćfinały i półfinały ugości Gdańsk, a Puchar Prezydenta – Płock.

Gospodarzami turnieju będą Katowice, Płock, Kraków, Gdańsk, Małopolska i Śląsk (w Polsce) oraz Goteborg, Malmo, Sztokholm, Kristianstad i Jonkoping (w Szwecji).

Stop war (fot. Rafał Oleksiewicz)

Polska – Szwecja 24:27 (12:11)

Polska: Adam Morawski, Jakub Skrzyniarz – Michał Olejniczak 2, Patryk Walczak 2, Arkadiusz Moryto 8, Przemysław Krajewski 2, Szymon Działakiewicz 4, Dawid Dawydzik 1, Szymon Sićko 3, Jan Czuwara 1, Kamil Syprzak 1, Jakub Będzikowski, Piotr Chrapkowski, Dawid Fedeńczak, Ariel Pietrasik, Andrzej Widomski. Trener: Patryk Rombel.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button