WROCŁAW

Usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę. Usłyszał zarzuty

Dolny Śląsk

Za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego odpowie 59-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego.

Mężczyzna szarpał za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, która chciał mu udzielić pomocy. Podejrzany był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.

Funkcjonariusze Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu interweniowali na drodze K-30, gdzie według świadków pasażer pojazdu osobowego w trakcie jazdy wyskoczył z auta. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci zastali leżącego na pasie ruchu mężczyznę. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości poszkodowanego. Wykazało ono, że 59-latek miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Z uwagi na to, że mężczyzna uskarżał się na ból, na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zdecydował o przewiezieniu poszkodowanego do szpitala.

W trakcie transportu ambulansem z miejsca wypadku do szpitala mężczyzna stał się nadpobudliwy, zaczął szarpać za odzież i usiłował uderzyć w twarz pielęgniarkę, jadącą z nim w karetce.

Powiadomieni o tym policjanci, natychmiast zatrzymali 59-latka. Lekarz po przebadaniu nietrzeźwego uznał, że nie ma przeciwwskazań do osadzenia go w areszcie. Mężczyzna już usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował dozór policyjny, połączony z zakazem kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej oraz poręczenie majątkowe w wysokości 4 tysięcy złotych.

Naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button