FESTIWALEFILM I SERIALE

„Play” z Kulig i Woronowiczem z główną nagrodą na Story Image Film Festival w Londynie

Story Image Film Festival

Krótkometrażowy film „Play” Piotra Sułkowskiego zdobył Główną Nagrodę Jury na Story Image Film Festival w Londynie.

Produkcja Szkoły Filmowej w Łodzi z Joanną Kulig i Adamem Woronowiczem ma w dorobku już ponad 100 selekcji festiwalowych i 40 nagród.

Film został doceniony wcześniej na imprezach w USA, Indiach, RPA, Grecji, Austrii, Rosji czy Wielkiej Brytanii. Zdobył też dwie nagrody dla Najlepszego Międzynarodowego Filmu Krótkometrażowego na ReelHeART International Film and Screenplay Festival w Kanadzie, nagrodę za dźwięk i muzykę na amerykańskim Los Angeles Feedback Film Festival oraz Nagrodę Publiczności na RojaL Film Festival na Łotwie.

Mężczyzna, w tej roli Adam Woronowicz, to kierowca bez zahamowań. Trawiony jest przez poczucie winy, że jako dziesięciolatek nie odważył się stanąć w obronie matki. Wciela się w rolę jej mordercy i zmusza się do zmierzenia z traumą. Do jego auta wsiada zupełnie nieprzypadkowa pasażerka – Joanna Kulig, w dodatku z synem. Pod pretekstem uwiedzenia matki mężczyzna uprowadza oboje do lasu i zaczyna prowadzić z dzieckiem okrutną grę – w niej może zostać Bogiem. Czy ta surrealistyczna wizja to filmowa fikcja czy równoległa rzeczywistość?
(PISF)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button