POZOSTAŁE

Park Miliona Świateł w Łodzi. Nowe atrakcje, energooszczędna wystawa [WIZUALIZACJE]

Zapraszamy do Łodzi!

Już 15 października 2022 r. do parku Źródliska powróci plenerowa wystawa świetlno-muzyczna.

Park Miliona Świateł, który w ubiegłym roku odwiedziło ponad 120 tys. osób, zaskoczy nowościami inspirowanymi Alicją w Krainie Czarów.

Łódź. Park Miliona Świateł w 2021 roku (fot. UMŁ)

Energooszczędna wystawa

Organizatorzy z Łódzkiego Centrum Wydarzeń otrzymali wiele pytań o to, kiedy Park Miliona Świateł wróci do Łodzi.

– W tych niespokojnych czasach każdy z nas potrzebuje promyka nadziei, pozytywnego sygnału, że wspólnie damy radę – mówi Piotr Kurzawa z ŁCW. – Do parku Źródliska wróci świetlno-muzyczna instalacja, ale zaznaczam, że podczas projektowania atrakcji kładliśmy duży nacisk na energooszczędne rozwiązania. Wszystkie instalacje eko-LED w parku pobierają jedynie 25 kW/h, czyli tyle co 3 płyty indukcyjne czy jedna bateria w samochodzie elektrycznym.

Łódź. Park Miliona Świateł. Kolorowe sztućce (fot. UMŁ)

Atrakcje w Parku Miliona Świateł

Obok znanych już instalacji ze świata Alicji z Krainy Czarów, pojawią się także atrakcyjne nowości, w tym m.in. prezentowane po raz pierwszy w Polsce widowisko świetlno-muzyczne “Motyle”, klimatyczna Aleja pod Palmowymi Liśćmi czy pozujące do zdjęć… uśmiechnięte kolorowe sztućce. Do Parku Miliona Świateł powróci również pełen zaułków Labirynt Królowej, Królicza Nora z pokazem multimedialnym, Magiczny Ogród, Karuzela Alicji i wiele innych energooszczędnych instalacji, zaprojektowanych z myślą o najmłodszych.

Łódź. Park Miliona Świateł. Motyle (fot. UMŁ)

– Wierzymy, że świetlne niespodzianki w parku ponownie sprawią, że to miejsce będzie największą zimową atrakcją województwa, na czym skorzystają również inne łódzkie instytucje kultury, lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe i punkty usługowe. 870 tys. uśmiechniętych osób, które odwiedziły Light Move Festival 2022 pokazało nam wyraźnie, jak bardzo łodzianie i turyści są spragnieni rodzinnych atrakcji świetlnych na świeżym powietrzu – dodaje Kurzawa.

Wydarzenie potrwa od 15 października 2022 roku do 28 lutego 2023 roku.
(UMŁ)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button