FESTIWALEKONCERTYPOZOSTAŁE

Open’er Festival 2019. Najdroższa „osiemnastka” gdyńskiego festiwalu. Tak bawili się uczestnicy [ZDJĘCIA]

Open'er Festival 2019

Na początku lipca 2019 roku odbyła się 18. edycja Open’er Festival.

Organizatorzy chwalą się, że była to najdroższa impreza w jej historii! Ponad 110 tysięcy ludzi przybyło na Babie Doły, by posłuchać swoich ulubionych wykonawców.

Z ciekawostek: 50 tysięcy osób bawiło się w sobotę.

Oprócz gwiazd, które wystąpiły na scenach w Gdyni – Kosakowo oczywiście jak to jest w zwyczaju musiał spaść deszcz. „Ulewny” był czwartek, zaś przez resztę dni było zimno przeplatane co jakiś czas wychodzącym słońcem spoza chmur z wiejącym wiatrem.

„Pełnoletni” festiwal też poradził sobie z trudnościami jakie sprawiły spóźnione tiry ze sprzętem, a także… z jedną z głównych gwiazd.

Koncert A$AP Rocky’ego został odwołany kilka godzin przed jego przylotem do Polski. Artysta został aresztowany w Szwecji w związku z bójką. W środę razem z ochroniarzem i dwoma współpracownikami został zatrzymany po występie na festiwalu hip-hopowym w stolicy Szwecji.
Tamtejszy sąd zdecydował w piątek o przedłużeniu aresztu dla amerykańskiego rapera. W ostatniej chwili zastąpił go brytyjski raper Stormzy.

Stormzy – jedna z najważniejszych postaci brytyjskiego hip-hopu i grime’u. „24 godziny temu zadzwonił do mnie manager i zapytał, czy chcę wystąpić w Polsce. Powiedziałem ‘Hell F*ckin Yes’! To będzie legendarna noc”, mówił na początku środowego występu na Orange Main Stage. I rzeczywiście – pomimo dużych opadów deszczu, występ Stormzy’ego był jednym z najbardziej energetycznych podczas tegorocznej edycji. On sam nie krył ogromnego zaskoczenia wspaniałym przyjęciem. Kiedy po raz kolejny wsłuchiwał się w okrzyki „Stormzy! Stormzy!”, przyznał, że czuje ciarki. „Macie jedną z najlepszych energii, jakie kiedykolwiek widziałem”, powtarzał wielokrotnie. (źródło: open’er)

Przybyłych rozgrzali m.in. The Strokes, The Smashing Pumpkins, Kylie Minogue, Lana Del Rey, Swedish House Mafia oraz Travis Scott i Stormzy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button