WROCŁAW

Oleśnica. Nożownik zaatakował małżeństwo. Kobieta zmarła

Dolny Śląsk

36-letni mężczyzna zaatakował nożem kobietę i mężczyznę w Oleśnicy (woj. dolnośląskie).

Do tego zdarzenia doszło wieczorem 15 października na ulicy Krzywoustego koło przystanku.

36-letni Norbert R. zaatakował nożem małżeństwo Ż. Sprawca nie znał ofiar. Mąż stanął w obronie żony. Oboje trafili do szpitala, kobieta przeszła operację

45-latka i jej 49-letni mąż byli w ciężkim stanie. Kobieta została raniona w brzuch, a mężczyzna miał podcięte gardło. Sabina Ż. była operowana, lecz niestety w niedzielę nad ranem zmarła. Jej mąż czuje się lepiej.

Nożownik leczył się psychiatrycznie. Po jego zatrzymaniu przez policję teraz nim najmie się prokuratura.

Szczegóły

15 października 2021 r około godz. 18.30 przy ul. Krzywoustego w Oleśnicy, Norbert R. zaatakował nożem dwie osoby, kobietę i mężczyznę – parę małżeńską.

Sprawca zadał pokrzywdzonemu, posługując się narzędziem w postaci noża o długości ostrza 10 cm, kilkukrotnie ciosy w okolice klatki piersiowej i jamy brzucha, pokrzywdzonej zaś co najmniej jeden cios w okolicach jamy brzusznej.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybyła policja i prokurator, który nadzorował przeprowadzane oględziny. Oboje pokrzywdzeni przewiezieni zostali do szpitala, gdzie kobieta poddana została operacji.

Stan pokrzywdzonego był na tyle stabilny, że udało się go wstępie przesłuchać na okoliczności zdarzenia. Pokrzywdzona nie została przesłuchana.

W sobotę prokurator z Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy przeprowadził czynności procesowe z udziałem podejrzanego. Norbert R. stanął pod zarzutem popełnienia dwóch czynów usiłowania zabójstwa, spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu i narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Przesłuchiwany w charakterze podejrzanego przyznał się do zarzucanych czynów, jednakże zaprzeczył aby jego zamiarem była chęć pozbawienia życia pokrzywdzonych.

Późnym wieczorem, około godz. 22.00, Prokuratura złożyła wniosek do Sądu Rejonowego w Oleśnicy o zastosowanie wobec Norberta R. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

17 października nad ranem prokurator został powiadomiony o śmierci pokrzywdzonej. Trwają dalsze czynności procesowe.

Sąd Rejonowy w Oleśnicy uwzględnił wniosek Prokuratury i zastosował wobec Norberta R. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button