WROCŁAW

Wrocław. Złodziej – rowerzysta kradł na „wyrwę”

Policja

Policjanci z dwóch komisariatów na wrocławskich Krzykach oraz Grabiszynie rozpracowali złodzieja – rowerzystę.

To dość powtarzalna metoda kradzieży na, tzw. wyrwę. W tych przypadkach sprawca posłużył się rowerem i wyrywał niczego niespodziewającym się kobietom ich jedną z cenniejszych rzeczy – damską torebkę. Aż siedem takich kradzieży udowodnili funkcjonariusze zatrzymanemu 41-latkowi. Z uwagi na fakt, że działał on w warunkach recydywy, za popełnione przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

Portfele, okulary, gotówka, dokumenty tożsamość, telefony komórkowe…takie przedmioty padały łupem 41-letniego mieszkańca Wrocławia, który za cel obrał sobie damskie torebki. Nadjeżdżając rowerem zazwyczaj z tyłu swojej ofiary, wyrywał niczego niespodziewającym się kobietom ich torebki. Straty zdarzeń, które udowodnione zostały podejrzanemu, wynosić mogą nawet 10 tysięcy złotych.

Policjanci odzyskali część ze skradzionych przedmiotów. Zdecydowana jednak większość jak np. dokumenty zostały przez sprawcę zniszczone celem zatarcia śladów popełnionych przez niego czynów.

Wspólna praca kryminalnych z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki oraz Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek doprowadziła policjantów do 41-letniego mieszkańca Wrocławia. Z uwagi na duży materiał dowodowy w tej sprawie w postaci nagrań z monitoringów, a także znalezione w miejscu zamieszkania przedmioty pochodzące z przestępstw, sprawstwo mężczyzny nie budziło żadnych wątpliwości.

Podejrzanemu 41-latkowi, w związku z działaniem w warunkach recydywy grozić może wyższa kara niż mógłby spodziewać się. Czynów tych dopuścił się bowiem w ciągu 5 lat po pobycie za kratkami wynoszącym co najmniej 6 miesięcy za podobne przestępstwa. Za kradzież ustawodawca przewidział karę do 5 lat więzienia.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button