WROCŁAW

Niecodzienny pościg za ciągnikiem rolniczym. „Szaleńcza” ucieczka desperata zakończona

Dolny Śląsk

Prochowiccy policjanci podjęli niecodzienny pościg za ciągnikiem rolniczym.

Traktorzysta z przyczepą załadowaną drewnem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Postanowił uciekać przed patrolem policji. Po zatrzymaniu okazało się, że kierowca jest pod wpływem alkoholu i posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu około godziny 13.00 policjanci komisariatu w Prochowicach (woj. dolnośląskie), patrolując jedną z wsi zauważyli dwóch mężczyzn poruszających się ciągnikiem rolniczym. Jeden z nich siedział za kierownicą traktora, a drugi na nadkolu. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Traktorzysta miał jednak inne zamiary i postanowił podjąć ucieczkę Ursusem z załadowaną przyczepą drewnem.

„Szaleńcza” ucieczka traktorzysty nietrwała zbyt długo. Policjanci zajechali mu drogę i zakończyli pościg.

Po zatrzymaniu sprawdzili trzeźwość desperata. Okazało się, że ma on 0,26 promila alkoholu w organizmie. Ponadto po sprawdzeniu 32-latka w policyjnych systemach informacyjnych wyszło na jaw, że posiada aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Grozi mu teraz kara do 5 lat lat pozbawienia wolności.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

  1. „Pościg” samochodem który osiąga pewnie 200kmh a ciągnik jak wyjechał z fabryki to może mógł osiągnąć 50kmh, teraz po długim przebiegu i utracie mocy dodatkowo jeszcze był załadowany, toczył się 20kmh XD
    „Wielki sukces” policji czyli publicznych służących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button