WROCŁAW

Ranny bóbr we Wrocławiu. Uratowała go Ekostraż

Wrocław

Bobry ostatnio często goszczą w centrum Wrocławia.

Ten nieborak został wypatrzony tuż przy szpitalu psychiatrycznym, na brzegu Odry, w pobliżu mostów Osobowickich.

„Przekazano nam, że jest ranny. Chwilę po otrzymaniu zgłoszenia zapakowałyśmy do auta nasz zużyty sprzęt do łapania dzikich zwierząt i pojechałyśmy nad rzekę” – piszą na Facebooku wolontariuszki wrocławskiej Ekostraży.


Odłowienie bobra okazało się wyjątkowo trudną misją – pisze wrocławska Ekostraż. Zwierzak faktycznie potrzebował pilnej pomocy – na boku miał ślad po pogryzieniu. Był jednak na tyle silny, by nie pozwolić do siebie podejść.

„Jeden nasz nieostrożny ruch na stromym brzegu, jedna złamana gałązka pod butem, a bóbr płoszył się, uciekał do wody i wypływał kilkadziesiąt metrów dalej, po czym mościł sobie norkę na skarpie, próbując się ukryć. Nie pomagała też nam jego moc – czy wiecie, że siła nacisku bobrzych siekaczy odpowiada ciężarowi kilku ton na cm kwadratowy? Trzeba mieć się na baczności, jeśli lubi się swoje kończyny” – Ekostraż.

Po trzech próbach schwytania bobra, okazało się, że sprzęt Ekostraży nadaje się do śmieci. Z pomocą przyszło CZK i pan Zbyszek, kierowca schroniska. Bobra udało się odłowić i zawieść do weterynarza. W klinice zajął się nim doktor Grzegorz Dziwak, który prowadzi pod Wrocławiem Szopowisko, azyl dla dzikich zwierząt.

Okazało się, że bóbr jest w poważnym stanie, ma kilka głębokich, wypełnionych ropą ran. Będzie też musiał przejść amputację kończyny, bo prawdopodobnie ma nowotwór. Tak naprawdę nie jest też bobrem, tylko… bobrzycą. A właściwie Nutrią, bo takie zwierzak dostał imię.

– Rokowania dla naszej boberki są złe, ale walczymy – jest w dobrych rękach dra Dziwaka. Trzymajcie kciuki! Na wolność niunia już nie wróci, ale jeśli się uda uratować jej życie, znajdzie spokojną przystań w Fundacji Szopowisko – Ekostraż.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button