WROCŁAW

Udawał kontrolera biletów. Legniczanin marzył o takiej pracy

Legnica

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę podającego się za kontrolera biletów MPK działającego na terenie powiatu legnickiego.

Legniczanin podrobioną legitymacją kontrolował pasażerów autobusów MPK. Jak okazało się, 27-latek zawsze marzył o pracy kontrolera, a gdy nie dostał wymarzonego stanowiska, postanowił na własną rękę sprawdzać, czy pasażerowie autobusów nie jeżdżą „na gapę”. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy (woj. dolnośląskie) od kilku dni intensywnie pracowali, aby ustalić fałszywego kontrolera biletów. 11 kwietnia w godzinach porannych funkcjonariusze weszli do jednego z domów w Legnicy i zatrzymali 27-latka. Mężczyzna był bardzo zdziwiony ich wizytą, bo nie przypuszczał, że policjanci kiedykolwiek po niego przyjadą.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że legniczanin zawsze marzył o pracy kontrolera biletów, lecz gdy nie dostał wymarzonego stanowiska, postanowił na własną rękę przeprowadzać kontrole biletów w autobusach MPK na terenie powiatu legnickiego.

Mężczyzna podrobił legitymację służbową kontrolera biletów i posługując się nią, sprawdzał ważność biletów na przejazd. Podrobiona legitymacja najprawdopodobniej została wydrukowana na kolorowej drukarce łącznie z napisem WZÓR, który na prawdziwej legitymacji nie widnieje u kontrolera biletów.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci sprawdzają, czy mężczyzna nie wyłudzał pieniędzy od pasażerów jadących „na gapę”.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button