WROCŁAW

Bóbr spacerował po centrum Wrocławia. Inny wpadł do dołu

Wrocław

Późnym wieczorem (w czwartek, 28 marca) dużego bobra można było spotkać na placu Jana Pawła II we Wrocławiu.

Prawdopodobnie zwierzę żyje w fosie miejskiej. To kolejny bóbr napotkany w centrum miasta w ostatnim czasie.

Dorosły bóbr spacerował po ścieżce rowerowej na placu Jana Pawła II, obok fontanny.

Przechodnie i rowerzyści omijali go, nie próbowali podchodzić. Mimo to zwierzę było zaniepokojone zainteresowaniem jakie wzbudziło – tak wynika z filmiku pani Heleny.

Bobry wchodzą do miasta

To kolejny bóbr, który zapędził się do centrum Wrocławia. Na początku marca pisaliśmy o dorosłym osobniku, który z Odry doszedł aż w rejon kościoła garnizonowego, a to dwa kroki od Rynku.

Przestraszony próbował ukryć się w wejściu do jednego ze sklepów. Najpierw o jego bezpieczeństwo z dystansu zadbali strażnicy miejscy. Specjalista od dzikich zwierząt ocenił, że bóbr jest wystraszony, ale w ogólnym dobrym stanie. Został wywieziony w okolice przyjazne dla bobrów.

A kilka dni temu Straż Miejska interweniowała w Świniarach, gdzie bóbr wpadł do murowanej piwniczki i nie był w stanie się z niej wydostać.

Dzikie zwierzę w mieście. Gdzie zgłaszać podobne przypadki?

Incydenty związane z dzikimi zwierzętami w mieście należy zgłaszać:

  • do Centrum Zarządzania Kryzysowego, tel. czynny całodobowo: 717 70 22 22,
  • do Wydziału Środowiska UMW, tel. poniedziałek-piątek w godz. 7:45-15:45: 71 799 67 00.

Bóbr wpadł do starej piwnicy. Wyciągnął go stamtąd Animal Patrol

Wędrował skrajem lasu i wpadł do murowanej dziury. Uwięzionego bobra zauważył przechodzień, który zgłosił sprawę miejskim służbom. Zwierzaka udało się bezpiecznie wyciągnąć.

Do bobrzej interwencji doszło przy ulicy Zalipie na Świniarach.

– Okazało się, że faktycznie na skraju lasu w zagłębieniu piwnicznym znajduje się wystraszone zwierzę i zerka czarnymi oczkami na nasze strażniczki. Jego stan wskazywał, że przebywa tam już dłuższy czas. Nie było na co czekać i nasze funkcjonariuszki natychmiast zabrały się do działania. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu nakierowały bobra do worka z zaciskiem i wydostały na powierzchnię. Na szczęście okazało się, że jego ogólny stan jest dobry i mógł zostać wypuszczony do swojego naturalnego środowiska, co z radością uczynił – informuje w mediach społecznościowych Straż Miejska Wrocławia.


To już druga przygoda z udziałem bobra w ostatnich dniach. Niecałe 2 tygodnie temu, wystraszonego bobra trzeba było ewakuować spod Żabki na ulicy Odrzańskiej. Także w tym przypadku, wszystko skończyło się bobrze.
(UMW)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button