KONCERTYMUZYKA

Eurowizja 2019. Rozczarowujący drugi półfinał. Znamy wszystkich finalistów

Eurowizja 2019 w Tel Awiwie

16 maja odbył się drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Dziesięć kolejnych państw awansowało do ścisłego finału.

W Wielkim Finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 w sobotę wystąpi 26 krajów.

W drugim półfinale z 18-tu artystów, którzy reprezentowali swoje ojczyzny do finału dostało się 10. W większości ich piosenki oraz wykonanie raczej nadawały się do śpiewania małym dzieciom jako kołysanki lub „pokazanie się” przed „starszyzną”.

Stała „Wielka Piątka”, tj. Francja, Niemcy, Włochy, Hiszpania i Wielka Brytania oraz gospodarz Izrael automatycznie wystąpią 18 maja w Expo w Tel Awiwie.

10 krajów, które zakwalifikowały się do drugiego półfinału to:

Macedonia Północna (MKRTV) – Tamara Todevska, Proud
Holandia (AVROTROS) – Duncan Laurence, Arcade
Albania (RTSH) – Jonida Maliqi, Ktheju Tokës
Szwecja (SVT) – John Lundvik, Too Late For Love
Rosja (RTR) – Sergey Lazarev, Scream
Azerbejdżan (ICTIMAI TV) – Czingiz, Prawda
Dania (DR) – Leonora, Love Is Forever
Norwegia (NRK) – KEiiNO, Spirit In The Sky
Szwajcaria (SRG / SSR) – Luca Hänni, She Got Me
Malta (PBS) – Michela Pace, Chameleon

Podróż w Eurowizji zakończyli:

Armenia (AMPTV) – Srbuk, Walking Out
Irlandia (RTE) – Sarah McTernan, 22 lata
Mołdawia (TRM) – Anna Odobescu, Stay
Łotwa (LTV) – karuzela, ta noc
Rumunia (TVR) – Ester Peony, W niedzielę
Austria (ORF) – PAENDA, Limity
Chorwacja (HRT) – Roko, The Dream
Litwa (LRT) – Jurij, Run With The Lions

W sobotę 18 maja poznamy także ilość punktów, które otrzymali wszyscy występujący podczas Eurowizji artyści.

Pełny skład na Wielki Finał Piosenki Eurowizji 2019:

Zakwalifikowani z półfinału 1:

Grecja (ERT) – Katerine Duska, Better Love
Białoruś (BTRC) – ZENA, Like It
Serbia (RTS) – Nevena Božović, Kruna
Cypr (CYBC) – Tamta, Replay
Estonia (ERR) – Victor Crone, Storm
Republika Czeska (CT) – Lake Malawi, przyjaciel przyjaciela
Australia (SBS) – Kate Miller-Heidke, Zero Gravity
Islandia (RUV) – Hatari, Hatrið Mun Sigra
San Marino (RTV) – Serhat, Say Na Na Na
Słowenia (RTVSLO) – Zala Kralj & Gašper Šantl, Sebi

Zakwalifikowani z półfinału 2:

Macedonia Północna (MKRTV) – Tamara Todevska, Proud
Holandia (AVROTROS) – Duncan Laurence, Arcade
Albania (RTSH) – Jonida Maliqi, Ktheju Tokës
Szwecja (SVT) – John Lundvik, Too Late For Love
Rosja (RTR) – Sergey Lazarev, Scream
Azerbejdżan (ICTIMAI TV) – Czingiz, Prawda
Dania (DR) – Leonora, Love Is Forever
Norwegia (NRK) – KEiiNO, Spirit In The Sky
Szwajcaria (SRG / SSR) – Luca Hänni, She Got Me
Malta (PBS) – Michela Pace, Chameleon

Zakwalifikowani:

France (FT) – Bilal Hassani, Roi
Niemcy (ARD / NDR) – S! Sters, siostro
Izrael (IPBC / KAN) – Kobi Marimi, Ktheju Tokës
Włochy (RAI) – Mahmood, Soldi
Hiszpania (TVE) – Miki, La Venda
Wielka Brytania (BBC) – Michael Rice, Bigger Than Us

Z Polski do Tel Awiwu można polecieć m.in. www.wizzair.com/pl-pl

Delegacja Kronika24.pl na Eurovision Song Contest Tel Aviv 2019!

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Back to top button
Close