REPREZENTACJASIATKÓWKA

Skład polskiej kadry mężczyzn na Siatkarską Ligę Narodów 2019. Terminarz

Siatkarska Liga Narodów 2019

Vital Heynen trener reprezentacji Polski mężczyzn ogłosił szeroką kadrę na Siatkarską Ligę Narodów 2019.

Szeroki skład kadry Polski mężczyzn na Siatkarką Ligę Narodów 2019

Bartosz Bednorz – Azimut Modena (Włochy), przyjmujący

Mateusz Bieniek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, środkowy

Bartłomiej Bołądź – VfB Friedrichshafen (Niemcy), atakujący

Fabian Drzyzga – Lokomotiw Nowosybirsk (Rosja), rozgrywający

Bartosz Filipiak – Łuczniczka Bydgoszcz, atakujący

Jan Firlej – Lindemans Aals (Belgia), rozgrywający

Tomasz Fornal – WKS Cerrad Czarni Radom SA, przyjmujący

Jędrzej Gruszczyński – Cuprum Lubin SA, libero

Paweł Halaba – Hypo Tirol Alpenvolley Haching (Niemcy), przyjmujący

Norbert Huber – WKS Cerrad Czarni Radom SA, środkowy

Marcin Janusz – Trefl Gdańsk SA, rozgrywający

Łukasz Kaczmarek – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, atakujący

Karol Kłos – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Jakub Kochanowski – KPS PGE Skra Bełchatów SA, środkowy

Marcin Komenda – GKS GieKsa Katowice SA, rozgrywający

Dawid Konarski – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, atakujący

Michał Kubiak – Panasonic Panthers Hirakata (Japonia), przyjmujący

Bartosz Kwolek – ONICO Warszawa, przyjmujący

Grzegorz Łomacz – KPS PGE Skra Bełchatów SA, rozgrywający

Piotr Łukasik – ONICO Warszawa, przyjmujący

Maciej Muzaj – ONICO Warszawa, atakujący

Piotr Nowakowski – Trefl Gdańsk SA, środkowy

Jakub Popiwczak – KS Jastrzębski Węgiel SA Jastrzębie-Zdrój, libero

Damian Schulz – Asseco Resovia SA Rzeszów, atakujący

Michał Szalacha – Łuczniczka Bydgoszcz SA, środkowy

Artur Szalpuk – KPS PGE Skra Bełchatów SA, przyjmujący

Aleksander Śliwka – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, przyjmujący

Damian Wojtaszek – ONICO Warszawa, libero

Andrzej Wrona – ONICO Warszawa, środkowy

Paweł Zatorski – ZAKSA SA Kędzierzyn-Koźle, libero

– Staram się nigdy nie patrzeć wstecz, ale miałem 14 zawodników z zeszłego sezonu i oni byli moim punktem wyjścia przy powołaniach. Uważnie obserwowałem, jak zawodnicy grają, jak sobie radzą, ale też stale rozmawiałem z moimi asystentami i trenerami od przygotowania fizycznego, a także z ludźmi w Polsce i dziennikarzami, żeby zdobyć jak najwięcej informacji o możliwościach – powiedział Vital Heynen, selekcjoner mistrzów świata.

Pierwsze spotkanie zawodników będzie mieć miejsce 16 maja w Warszawie podczas badań w Centralnym Ośrodku Medycyny Sportowej. Następnego dnia rozpocznie się zgrupowanie z udziałem 25 zawodników poprzedzające inaugurację Siatkarskiej Ligi Narodów w Katowicach (31 maja-2 czerwca). To wydarzenie poprzedzi towarzyski i sparingowy mecz z Niemcami (25-26 maja w Arenie Gliwice). Pod koniec lipca biało-czerwoni zagrają także towarzysko z Holendrami, a na początku sierpnia (1-3 sierpnia) zaprezentują w Krakowie w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Potem mistrzów świata czekają kwalifikacje olimpijskie (9-11 sierpnia w ERGO ARENA Gdańsk), wrześniowe mistrzostwa Europy i październikowy Puchar Świata.

Mecze Reprezentacji Polski Mężczyzn w fazie grupowej Siatkarskiej Ligi Narodów 2019

KATOWICE (POLSKA)

31.05.2019 17:30 USA – Brazylia

31.05.2019 20:30 Polska – Australia

01.06.2019 14:00 Brazylia – Australia

01.06.2019 17:00 USA – Polska

02.06.2019 14:00 Australia – USA

02.06.2019 17:00 Brazylia – Polska

NINGBO (CHINY)

07.06.2019 10:00 Francja – Polska

07.06.2019 13:30 Chiny – Bułgaria

08.06.2019 10:00 Polska – Bułgaria

08.06.2019 13:30 Chiny – Francja

09.06.2019 10:00 Bułgaria – Francja

09.06.2019 13:30 Chiny – Polska

URMIA (IRAN)

14.06.2019 13:00 Rosja – Polska

14.06.2019 16:00 Iran – Kanada

15.06.2019 13:00 Rosja – Kanada

15.06.2019 16:00 Iran – Polska

16.06.2019 13:00 Polska – Kanada

16.06.2019 16:00 Iran – Rosja

MEDIOLAN (WŁOCHY)

21.06.2019 20:00 Włochy – Serbia

21.06.2019 17:00 Polska – Argentyna

22.06.2019 17:00 Polska – Serbia

22.06.2019 20:00 Włochy – Argentyna

23.06.2019 17:00 Argentyna – Serbia

23.06.2019 20:00 Włochy – Polska

LIPSK (NIEMCY)

28.06.2019 17:30 Polska – Japonia

28.06.2019 20:30 Niemcy – Portugalia

29.06.2019 17:30 Niemcy – Polska

29.06.2019 20:30 Portugalia – Japonia

30.06.2019 14:00 Niemcy – Japonia

30.06.2019 17:00 Polska – Portugalia

*Wszystkie daty i godziny według czasu w Polsce.

Terminarz spotkań Turniej Kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020 w Gdańsku:

Piątek, 9 sierpnia

17:00 Polska – Tunezja

20:30 Francja – Słowenia

Sobota, 10 sierpnia

15:00 Polska – Francja

18:30 Słowenia – Tunezja

Niedziela, 11 sierpnia

12:00 Francja – Tunezja

15:00 Polska – Słowenia

CEV Mistrzostwa Europy zostaną rozegrane w dniach 12-29 września 2019 w czterech krajach (Francja, Belgia, Słowenia, Holandia) i aż dziewięciu miastach. W pierwszej fazie mistrzostw Europy (12-19 września) 24 drużyny, podzielone na cztery grupy zagrają systemem każdy z każdym. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze zespoły z każdej z grup. Biało-czerwoni swoje mecze rozegrają w Holandii, a ich przeciwnikami będą kolejno reprezentacje Estonii, Holandii, Czech, Czarnogóry i Ukrainy.

Grupa A, Montpelier: Francja, Bułgaria, Grecja, Portugalia, Rumunia, Włochy

Grupa B, Bruksela i Antwerpia: Belgia, Austria, Hiszpania, Niemcy, Serbia, Słowacja

Grupa C, Ljubljana: Słowenia, Białoruś, Finlandia, Macedonia, Rosja, Turcja

Grupa D, Rotterdam i Amsterdam: Holandia, Czechy, Czarnogóra, Estonia, Polska, Ukraina

Mecze reprezentacji Polski w fazie grupowej:

13 września (piątek) 17:00 Estonia – Polska (Rotterdam)

15 września (niedziela) 16:00 Holandia – Polska (Rotterdam)

16 września (poniedziałek) 20:00 Polska – Czechy (Rotterdam)

17 września (wtorek) 17:00 Czarnogóra – Polska (Amsterdam)

19 września (czwartek) 20:00 Polska – Ukraina (Amsterdam)

W 1/8 finału (21-22 września) cztery najlepsze zespoły grupy A zmierzą się z przeciwnikami z grupy C. „Polska” grupa D połączy się z grupą B według następującego schematu:

A1-C4 B1-D4

A2-C3 B2-D3

C1-A4 D1-B4

C2-A3 D2-B3

Potyczki ćwierćfinałowe rozegrane zostaną 23 i 24 września, a mecze o półfinałowe i o medale 26-29 września.

Puchar Świata rozpocznie się 1 października i potrwa do 15 października.
(org.)

Tagi
Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

avatar
Close