MUZYKA

Solowy debiut gwiazdy Little Mix. Perrie i jej „Forget About Us”. Ed Sheeran i jego pomoc

Świat muzyki

Nareszcie jest – niecierpliwie wyczekiwany solowy debiut gwiazdy Little Mix, „Forget About Us”!

Popowa piosenka w szybszym tempie napisana została przez Perrie wraz z Edem Sheeranem, legendarnym tekściarzem Davidem Hodgesem (współautorem „Because of You” Kelly Clarkson czy „A Thousand Years” Christiny Perri) i Stevem Solomonem.

Ten euforyczny utwór to pierwszy, śmiały krok Perrie jako solistki. Co ważne, „Forget About Us” doskonale podkreśla jej oszałamiający talent wokalny. Choć Perrie dawno ruszyła już naprzód, utwór skupia się na… jej byłych chłopakach.

Patrzę wstecz na moje byłe związki i z radością wspominam te czasy. Czy chcę tam teraz być? Nie. Nie wyszło nam, bo gdyby miało nam wyjść, życie wyglądałoby dziś inaczej. Związki te odegrały ważną rolę w moim życiu i to dzięki nim jestem tym, kim jestem teraz. Myślę, że to ważne, aby szczerze o tym mówić, łatwo się z tym utożsamić.

Artystka już wkrótce podzieli się zjawiskowym teledyskiem w reżyserii Jake’a Navy (Beyonce, Britney Spears). Klip został nakręcony w Kapsztadzie.

Perrie Edwards dała się poznać światu jako pewna siebie członkini Little Mix – grupy, która może pochwalić się trzema nagrodami Brit Awards, ponad 17 milionami sprzedanych albumów i niemalże 30 miliardami streamów. Zanim stała się gwiazdą jednego z najpopularniejszych żeńskich zespołów wszech czasów, Perrie była jednak naprawdę nieśmiała oraz niepewna swojego talentu. To właśnie dlatego unikała pisania piosenek dla grupy. Praca nad nadchodzącym debiutanckim albumem i jej obszerny wkład w pisanie własnych tekstów zaskoczył nawet ją samą.

Nadchodzący debiutancki album to różnorodna mieszanka muzyki, z którą dorastała Perrie – jej dzieciństwo wypełniały bowiem rock’n’roll, Motown, disco, country, muzyka lat 80. i oczywiście odważny pop. To, co łączy wszystkie piosenki, to poruszający wokal Perrie.

Wchodzenie na sesje tworzenia albumu jako solistka i możliwość powiedzenia, czego chcę i co czuję, jest niesamowitym doświadczeniem. Nigdy wcześniej nie miałam w sobie tyle pewności siebie, aby to zrobić. Ten proces pozwolił mi uwierzyć w siebie i przeanalizować wszystko moje emocje oraz różne aspekty mojego życia.

Prawie cały album został napisany i nagrany w jej domu w północnym Londynie, gdzie Perrie czuje się najbezpieczniej. Jej narzeczony Alex zasugerował, aby przekształcili nieużywaną jadalnię w domowe studio. Zbudował studio, w którym miała wszystko, czego mogłaby potrzebować. „Wszystkie materiały, które stworzyłam, dokumentując ten album, także powstały w domu. Fani wciąż komentują: «Czy ona kiedykolwiek wychodzi z domu?»” – śmieje się Perrie.

Pracując we własnym sanktuarium, Perrie połączyła siły z świetnymi producentami i współautorami. W elitarnym składzie znaleźli się Ed Sheeran i Raye, a także Johnny McDaid, Feli Ferraro (BTS, Normani) i Jon Bellion (Maroon 5, Selena Gomez, Justin Bieber).

Jestem bardzo dumna z tego, co zrobiłam i z tego, co stworzyłam. Chciałam postawić na zabawę oraz zaprezentować mój śpiew poprzez ballady i duże wokalne numery”, mówi artystka. Teraz jej celem jest zaprezentowanie swojej muzyki światu i występy na żywo z zespołem. „Ten moment, gdy ludzie śpiewają twoje piosenki, to najlepszy naturalny haj na świecie. Jestem bardzo podekscytowana tym, jak fani zareagują na moją muzykę.

Niezależnie od tego, czy jej piosenki są delikatne, czy potężne – charakterystyczny wokal Perrie nie ma sobie równych. Artystka z dumą wyraża emocje w piosenkach, które opowiadają jej dotychczasową historię. Zdawać by się mogło, że przeżyła już wszystko, jednak to dopiero początek!

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button