INNELEKKOATLETYKA

„As łódzkiego sportu”. Kajetan Duszyński laureatem nowej nagrody sportowej

Mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4x400 metrów

Kajetan Duszyński, mistrz olimpijski w sztafecie mieszanej 4×400 metrów z japońskiego Tokio z 2021 roku został pierwszy „Asem łódzkiego sportu”.

Zawodnik AZS Łódź otrzymał czek na 30 tysięcy złotych z rąk prezydent Hanny Zdanowskiej, stając się tym samym pierwszym laureatem nowej nagrody sportowej Miasta Łodzi.

Chcieliśmy, by ci, którzy pokazują Łódź, w tym przypadku z perspektywy bieżni poczuli, że zależy nam na nich. Mam nadzieję, że te 30 tysięcy złotych w jakimś stopniu przyczyni się do tego. Oczywiście, chcielibyśmy, abyście mieli w sercu zawsze Łódź, która potrzebuje poczucia dumy, również w zakresie osiągnięć sportowych. Tym bardziej, że zrobiliśmy wiele, jeśli chodzi o rozwój sportu i infrastruktury sportowej. Zależy nam na tym, by korzystali z niej ci, którzy pokazują swój hart ducha i mają wolę zwycięstwa. Mamy nadzieję, że w ramach mistrzostw świata, które równo za miesiąc rozpoczną się w Budapeszcie będziemy mogli czuć te emocje i wolę walki i kibicujemy, by było tam tak spektakularne zwycięstwo, jak w Tokio – powiedziała Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

– Jestem dumny i chciałem podziękować za to, że zostałem wyróżniony tą nagrodą. Jest to przełomowy moment w historii tego miasta, łącząc mój złoty medal, który przywiozłem do łódzkiego klubu z tym wyróżnieniem. Łódź wspiera sport, który jest swego rodzaju wartością historyczną, bo przecież każdy kiedyś od lekkiej atletyki zaczynał i wędruje do innych dyscyplin. Czuję się więc zaszczycony, że mogę ją promować(…) Zrobię wszystko, by potwierdzić, że te pieniądze nie poszły na marne i będę starał się nadal spełniać swoje założenia treningowe oraz startowe i pobijać swoje rekordy – podziękował Kajetan Duszyński, „As łódzkiego sportu”.

Tak, jak powiedziała Pani Prezydent dzisiaj Kajetan Duszyński został „Asem łódzkiego sportu”. Jest to nagroda, która przyznajemy w zmienionym regulaminie przyznawania nagród dla sportowców za wybitne osiągnięcia na arenach międzynarodowych(…) Mam nadzieję, że ta nagroda pozwoli Kajetanowi spokojnie przygotowywać się do mistrzostw świata i przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W tym roku w sumie na nagrody przekazaliśmy kwotę 630 tysięcy złotych i ponad milion sto złotych na stypendia sportowe. Myślę, że to dobry zastrzyk pieniędzy dla naszych łódzkich sportowców, aby mogli spokojnie trenować i przygotowywać się do kolejnych startów – dodała Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi.

Zmiana w dotychczasowej uchwale w sprawie zatwierdzenia regulaminu nagród dla zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym wprowadziła możliwość przyznania przez Prezydenta Miasta Łodzi specjalnego wyróżnienia dla zawodniczki bądź zawodnika w formie honorowego tytułu „Asa łódzkiego sportu”. Uprawnia on do odebrania rocznej nagrody w wysokości maksymalnie 30 tysięcy zł. Nagroda przyznawana jest za wybitne wyniki sportowe na arenie międzynarodowej osiągnięte w dyscyplinach olimpijskich w okresie 4 lat poprzedzających jej przyznanie. Celem „Asa łódzkiego sportu” jest szczególne uhonorowanie wybitnych łódzkich sportowców. Pierwszym jej laureatem został Kajetan Duszyński z AZS Łódź.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button