INNE

Puchar Europy w Lublinie. Ola Mirosław z brązem

Wspinaczka sportowa na czas

Aleksandra Mirosław zajęła trzecie miejsce podczas pierwszych w Polsce zawodów Pucharu Europy we wspinaczce sportowej na czas.

Na kilka miesięcy przed igrzyskami olimpijskimi, mająca już zapewnioną kwalifikację Polka zanotowała bardzo dobry czas w rywalizacji o brąz.

Weekendowe zmagania w Lublinie były pierwszą z sześciu zaplanowanych na 2024 rok edycji Pucharu Europy. Dla reprezentantów Polski była to jednocześnie okazja do inauguracyjnego tegorocznego startu w zawodach tej rangi. Ponadto stolica Lubelszczyzny po raz pierwszy w historii gościła najlepsze wspinaczki i wspinaczy.

W drugim kwalifikacyjnym biegu Ola Mirosław uzyskała najlepszy czas eliminacji (6,53), zdecydowanie wyprzedzając Włoszkę Beatrice Colli (7,08) i Hiszpankę Carlę Martinez Vidal (7,10). W półfinale jednak reprezentantka Polski pechowo odpadła od ściany i nie zaliczyła próby, dzięki czemu do finału awansowała Niemka Frantiska Rotter.

Mistrzyni Europy z 2022 roku z Monachium wystąpiła więc w małym finale, którego stawką był brązowy medal. Tym razem Mirosław pokazała się ze świetnej strony – w pojedynku z Carlą Martinez Vidal uzyskała najlepszy czas zawodów (6,38) i ukończyła je ostatecznie na trzecim miejscu. Triumfatorką została Ritter, która w finałowej rywalizacji z Colli uzyskała 6,84.

Kolejna rywalizacja w Pucharze Europy odbędzie się za ponad miesiąc. W dniach 26-27 kwietnia zmagania przeniosą się do Austrii, a dokładniej do Klagenfurtu. Później zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować we włoskim Mezzolombardo (25 maja), niemieckim Augsburgu (21-22 czerwca), austriackim Innsbrucku (24 czerwca), a także w Bolonii (13-15 września) i Genui (5-6 października).

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button