INNE

Debiut i od razu medal! Niesamowita 15-latka z Polski

Gimnastyka artystyczna

W swoim debiucie na poziomie Pucharu Świata seniorek w gimnastyce artystycznej mistrzyni świata juniorek Liliana Lewińska zdobyła brązowy medal w finale układu z obręczą.

To pierwszy indywidualny medal Pucharu Świata dla polskiej gimnastyki artystycznej!

15-letnia Lewińska w wieloboju uplasowała się na 11. miejscu w Atenach. W niedzielnym finale układu z obręczą wywalczyła swój pierwszy medal Pucharu Świata seniorek w karierze.

Niewiele zabrakło, a Polka wystartowałaby również w finale układu z piłką. W eliminacjach zajęła 10. miejsce, a do udziału w finale brakowało 0.300 pkt. W eliminacjach układu z maczugami była 13., a w wstążce 24.

W 2023 roku zdobyła złote medale mistrzostw świata juniorów w dwóch konkurencjach: układzie z maczugami i układzie ze wstążką.

Następne zawody Pucharu Świata z udziałem 15-letniej Polki odbędą się od 10 do 15 kwietnia w Bułgarii.