INNE

15-letnia Liliana Lewińska z drugim medalem PŚ w karierze. Polki z czterema medalami w Taszkencie

Puchar Świata w Taszkencie

Aż cztery medale na zawodach Pucharu Świata w Taszkencie wywalczyły Polki.

Trzy z nich wywalczyły reprezentantki w układach zespołowych, a jeden solistka Liliana Lewińska!

Pierwszy medal podczas weekendu Polki zdobyły w wieloboju układów zespołowych. Po raz pierwszy od ponad dwóch lat biało-czerwone stanęły na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji. To ważna konkurencja, która będzie rozgrywana na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

W niedzielę worek z medalami w gimnastyce również otworzyła polska „zbiorówka”. W układzie z pięcioma obręczami Polki zajęły drugie miejsce.

Następnie w układach indywidualnych zaprezentowała się Liliana Lewińska, która sobotni wielobój zakończyła na szóstym miejscu. Najpierw w finale układu z maczugami uplasowała się na piątym miejscu, a chwilę później w układzie ze wstążką była trzecia i wywalczyła brązowy medal! W marcu wywalczyła brązowy medal w układzie z obręczą.

Po kilkudziesięciu minutach Polki zdobyły kolejny medal. W rywalizacji układów zespołowych z trzema wstążkami i dwiema piłkami biało-czerwone zdobyły brąz. Piąty medal PŚ w gimnastyce artystycznej w tym roku.

Świetne wyniki to zasługa zawodniczek: Liliany Lewińskiej, Madoki Przybylskiej, Julii Wojciechowskiej, Mariii Balakiny, Małgorzaty Roszatyckiej, Magdaleny Szewczuk i Mileny Górskiej, ale również trenerek: Krystyny Leśkiewicz-Lewińskiej i Ingi Buczyńskiej.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button