INNE

Ogromny sukces! Polki z medalami mistrzostw Europy

Trampolina

Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak z brązowym medalem Mistrzostw Europy Juniorów.

To ogromny sukces polskiej trampoliny!

Z wynikiem 44.350 Polki wywalczyły brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w skokach synchronicznych. Duet tworzą Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak.

Weronika i Klaudia zapisały się już w historii dobrymi startami w Birmingham, gdzie zajęły 5. miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów. Tym razem zdołały wywalczyć medal, a przed nimi jeszcze kolejne wyzwania! Trenerami duetu są trener kadry Narodowej Adam Antoszczyk i Tomasz Modrzyński.

Wcześniej w Guimaraes do finału podwójnej mini trampoliny awansowała Nadia Płonka. Dobre rezultaty osiągnęli również indywidualnie Bartłomiej Wiśniewski i Jakub Tran Van oraz seniorka Nicole Tujaka. Za całą trójkę trzymamy kciuki w półfinałach.

Nadia Płonka w finale Mistrzostw Europy juniorów

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia Mistrzostw Europy w skokach na trampolinie. Do finału w podwójnej mini trampolinie zakwalifikowała się Nadia Płonka!

Płonka uplasowała się na 6. miejscu w kwalifikacjach, co zaowocowało bezpośrednim awansem do finału. Po raz pierwszy w historii Mistrzostw Europy Juniorów Polska będzie miała swoją reprezentantkę w finale podwójnej mini trampoliny.

Dobre wiadomości przynoszą również kwalifikacje w skokach na trampolinie. Do półfinału awansowała seniorka Nicole Tujaka oraz dwóch juniorów – Jakub Tran Van i Bartłomiej Wiśniewski.

W kolejnych dniach odbędą się kwalifikacje w skokach synchronicznych, w których wystąpią juniorki Weronika Antoszczyk i Klaudia Szczęśniak oraz juniorzy Bartłomiej Wiśniewski i Jakub Tran Van.

Półfinały i finały odbędą się w sobotę i niedzielę.

Trzy medale juniorów w skokach na trampolinie

Świetne występy zanotowali polscy juniorzy w portugalskim Oeiras. W międzynarodowych zawodach Oeiras Cup Polacy zdobyli 3 medale!

Wcześniej odbyły się zawody Oeiras Cup. W kategorii indywidualnej srebrny medal wywalczył Bartłomiej Wiśniewski. Świetną formę potwierdził w skokach synchronicznych z Jakubem Tran Vanem. W tej rywalizacji również zajęli 2. miejsce.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Weronika Antoszczyk, która wśród dziewcząt uplasowała się na 2. lokacie w finale. W rywalizacji open została sklasyfikowana na 5. miejscu.

Zawody były ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy Juniorów, które zostaną rozegrane w dniach 1-8 kwietnia w Guimaraes. Skład kadry uzupełnili trenerzy Radosław Walczak, Tomasz Modrzyński oraz sędzia Bartłomiej Hes.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button