INNEPIŁKA NOŻNA

Poznań gospodarzem Mistrzostw Świata 2026 w Futsalu

Futsal

W 2026 roku w Poznaniu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu.

Do stolicy Wielkopolski przyjadą 32 najlepsze drużyny – po 16 kobiecych i męskich.

– Rok 2026 zapowiada się w Poznaniu bardzo sportowo. Od prawie dwóch lat wiemy, że nasze miasto będzie gospodarzem mistrzostw świata w kajakarstwie. W weekend ze szwajcarskiej Lozanny przyszły kolejne świetne wiadomości – Poznań został gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w futsalu – mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Miasta.

Akademickie Mistrzostwa Świata w Futsalu Kobiet i Mężczyzn odbędą się w Poznaniu w terminie od 17 do 28 lipca 2026 roku. Mecze zostaną rozegrane w halach: UAM na Morasku, Politechniki Poznańskiej na Piotrowie oraz Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Dojazd. Jako treningowe wskazano: halę AWF przy Drodze Dębińskiej oraz salę Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Magdaleny.

Na ostatnich Akademickich Mistrzostwach Świata w Futsalu w 2022 roku kobieca reprezentacja zajęła 3. miejsce. Z kolei kadra mężczyzn uplasowała się dwa miejsca niżej. Od 8 lat selekcjonerem kobiet jest poznaniak, Wojciech Weiss – wykładowca UAM oraz trener KU AZS UAM Poznań. Z tego klubu w trzeciej reprezentacji globu grały: Zuzanna Sawicka, Dominika Dewicka, Patrycja Sutkowska i Eliza Ostrowska.

Poznań był już gospodarzem Akademickich Mistrzostw Świata w Futsalu w 2006 roku. Miał też taki turniej zorganizować w 2020 roku, ale pandemia sprawiła, że trzeba było to wydarzenie odwołać.

Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu będą kolejną dużą imprezą sportową w 2026 roku. Prawie dwa lata temu ogłoszono, że stolica Wielkopolski będzie gospodarzem najważniejszych zawodów globu w kajakarstwie. Te zawody odbędą się na Jeziorze Maltańskim.

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również
Close
Back to top button