INNEWODNY

Szeged. Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Polacy z brązowym medalem

Węgry

Czwórka podwójna mężczyzn w składzie Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański wywalczyła brązowy medal mistrzostwo Europy w Szeged.

Nie obronili tytułu.

Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski i Fabian Barański (M4x) płynęli na szóstym torze. Lepiej od naszej osady rozpoczęli Włosi i Szwajcarzy. Polacy przez cały bieg starali się gonić rywali, ale ostatecznie zajęli trzecie miejsce (06:05.33). Złoto wywalczyli reprezentanci Włoch (06:03.93), a srebro przypadło Szwajcarii (06:04.66).

Jessica Sobocińska i Zuzanna Jasińska (LW2x) uplasowały się na piątym miejscu w finale A (07:39.82). Wygrały Rumunki (07:29.63) przed Greczynkami (07:31.94) i Włoszkami (07:33.73).

Kinga Stałęga, Julia Hakobyan, Dominika Gałka i Anna Potrzuska (W4-) były piąte w finale (07:24.96). Złoto wywalczyły Brytyjki (06:53.95), srebro Rumunki (06:55.47), a brąz – Holenderki (06:58.23).

Krzysztof Kasparek i Jakub Woźniak zajęli piąte miejsce w półfinale (06:58.52) i w niedzielę popłyną w finale B.

Dominika Baranowska, Anna Khlibenko, Marta Wieliczko i Barbara Jęchorek (W4x) uplasowały się na trzecim miejscu (06:58.78) w finale B i mistrzostwa Europy kończą na dziewiątym miejscu.

Piotr Płomiński (M1x) zajął piąte miejsce (07:26.04) w finale B europejskich kwalifikacji olimpijskich i zakończył regaty na 11. miejscu.

Europejskie kwalifikacje olimpijskie

Równolegle z mistrzostwami Europy w węgierskim Szeged rozgrywane są europejskie kwalifikacje olimpijskie. W niedzielnych finałach o przepustkę do Paryża powalczą: Martyna Radosz i Katarzyna Wełna (LW2x), Daniel Gałęza i Jerzy Kowalski (LM2x) oraz Wiktoria Kalinowska (W1x). Maksymalnie możemy zakwalifikować dwie osady, ale pod warunkiem, że obie wygrają swoje finały.