WROCŁAW

Wrocław. Mandaty za koronaparty na Wyspie Słodowej. Protest młodych ekologów

Wiosna przyszła?

Wrocławscy policjanci prowadzą działania, których celem jest egzekwowanie przestrzegania obowiązujących obostrzeń i w konsekwencji ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Jednym z głównych zadań Policji, jest zapewnienie szeroko pojętego bezpieczeństwa m.in. poprzez niedopuszczanie do popełniania przestępstw oraz wykroczeń. Funkcjonariusze prowadzą także różnego rodzaju działania o charakterze prewencyjnym i operacyjnym, realizują interwencje zgłaszane przez mieszkańców, których tylko jednej doby (piątek) przeprowadzili 377. Mundurowi zatrzymali też 19 sprawców przestępstw i 9 osób poszukiwanych oraz legitymowali osoby niestosujące się obowiązujących przepisów, które wprowadzono w celu skutecznej walki z pandemią COVID-19.

Działania prowadzono również w rejonie wrocławskiej Wyspy Słodowej wobec 54 osób naruszających przepisy kodeksu wykroczeń zastosowano środki przewidziane prawem, w tym m.in. postępowanie mandatowe, pouczenia, a także wykonano czynności niezbędne do skierowania wniosku o ukaranie do sądu. Sytuacje dotyczyły naruszenia przepisów nakazujących zasłanianie ust i nosa, nieprzestrzegania dystansu, zaśmiecania i używania słów wulgarnych w miejscu publicznym.

Młodzi ludzie grillowali, pili alkohol czy bawili się i grali w tzw. flanki.


Policjanci skierowali też wniosek do władz miasta, zawierający prośbę o podjęcie natychmiastowej decyzji w sprawie sposobu dalszego funkcjonowania terenu Wyspy Słodowej. Tego typu policyjne działania, będą nadal kontynuowane w różnych częściach miasta.

Działania wrocławskich policjantów w związku z protestem młodych aktywistów

26 lutego ekolodzy z Wrocławia zablokowali poprzez swoje niezgodne z prawem zachowanie, ulicę Świdnicką przy skrzyżowaniu z ulicą Bogusławskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenie związane ze stałym ocieplaniem się klimatu. W miejscu gromadzenia się aktywistów działali funkcjonariusze prewencji i ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, a także policyjni negocjatorzy i mundurowi z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji. Wszystkie biorące udział w zgromadzeniu osoby zostały wylegitymowane i w związku z naruszeniem przepisów kodeksu wykroczeń, funkcjonariusze zebrali od nich informacje niezbędne do sporządzenia wniosków o ukaranie do sądu. Skuteczne i bezpiecznie prowadzone przez policję działania, zakończyły się po godzinie 16.00.

Około godziny 12.00 młodzi aktywiści z Wrocławia, zablokowali poprzez swoje niezgodne z prawem zachowanie, część ulicy Świdnickiej przy skrzyżowaniu z ulicą Bogusławskiego. Z ustaleń policjantów wynika, że celem akcji było zwrócenie uwagi społeczeństwa na zagrożenie związane ze stałym ocieplaniem się klimatu.

Mając na uwadze fakt, że osoby biorące udział w tym wydarzeniu swoim zachowaniem stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu, do działań natychmiast włączyli się wrocławscy policjanci. Funkcjonariusze pionu prewencji z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zabezpieczyli miejsce gromadzenia się osób, tak aby nie doszło do sytuacji niebezpiecznych. W działania włączyli się także policyjni negocjatorzy wchodzący w skład zespołu antykonfliktowego oraz mundurowi z wrocławskiego Oddziału Prewencji Policji.

Po rozmowach z osobami, które znajdowały się na jezdni w obrębie przejścia dla pieszych i braku informacji zwrotnej na temat opuszczenia tego miejsca, podjęto decyzję o odblokowaniu ulicy. Wszystkie biorące udział w proteście osoby zostały wylegitymowane i w związku z nieprzestrzeganiem obowiązujących przepisów, funkcjonariusze zebrali od nich informacje niezbędne do sporządzenia wniosków o ukaranie do sądu. Naruszone zostały przepisy dotyczące z art. 65, 90, 116 Kodeksu wykroczeń oraz art. 156 Ustawy o ochronie środowiska.

Skuteczne i bezpiecznie prowadzone działania Policji zakończyły się po godzinie 16.00.

Teraz 15 osób musi się liczyć z odpowiedzialnością karną za swoje czyny. O ich dalszym losie decydował będzie sąd.
(KWP)

Pokaż więcej

redakcja

Kronika24.pl - TYLKO najważniejsze informacje z Polski i ze świata!

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button